MAXtv Prva liga, 18. kolo, 27.11.2015, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 396
Suci: Marin Vidulin, Goran Perica, Robi Kezele
2:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Split u Parku mladeži savladao Slaven Belupo

Ivan Detelić • petak, 27.11.2015.

U 18. kolu prve hrvatske nogometne lige Split je dočekao Slaven Belupo i golovima u prvom poluvremenu glatko uzeo sva tri boda pobijedivši s 2:0. Nije to bila izjednačena utakmica kao u rujnu kada se igralo u Koprivnici, jer Split je na Parku mladeži puno potentnija momčad nego u gostima...

Marko Pervan
66'
20
Luka Grubišić
83'
9
Marko Simonovski
90'+3'
Goran Sablić
16
(do 46')
24
(do 56')
Željko Kopić

Uvodnih desetak minuta u potpunosti je pripalo domaćoj momčadi. Split je od samog početka utakmice zagospodario terenom i kroz aktivni posjed držao visoki pritisak na gostujuću obranu. Igrači Slaven Belupa kao da nisu očekivali ovakav početni pritisak. Pogodak je visio u zraku i u 15. minuti domaćin je poveo preko Ivana Pešića, krilnog napadač koji je ovoga ljeta u Split došao iz Zadra. Nakon pogotka, igrači domaćeg stratega Gorana Sablića nisu dignuli nogu s gasa i nastavili su u istom ritmu, dok su se Farmaceuti koncentrirali na pokušaje iz kontri i polukontri.

Taman kada su se gosti malo konsolidirali i došli do daha, Crveni su udvostručili vodstvo. U 35. minuti prvi napadač i najbolji strijelac Splita u ovoj sezoni, Dražen Bagarić zabio je za 2:0. Probali su gosti potom nešto aktivnijom igrom doći do pogotka, ali do kraja poluvremena nisu upisali niti jedan udarac u okvir protivničkih vrata.

Momčad Željka Kopića u drugo je poluvrijeme ušla puno odlučnije, ali i domaći su se odlučili prepustiti terensku inicijativu i čekati svoju priliku za konačnu potvrdu pobjede. Nakon sat vremena igre, utakmica je ušla u mirnije razdoblje i gledali smo borbu na sredini terena uz jalove pokušaje gostiju i pokoji pokušaj kontre domaćina.

Pred kraj utakmice igra se zaoštrila i sudac Marin Vidulin se često morao hvatati za džep. U 82. minuti nakon oštrog prekršaja pocrvenio je gostujući veznjak Nikola Jambor nakon čega su gosti izgubili sve nade za eventualni spas bodova.

Ovom pobjedom Split se uz utakmicu više približio trećeplasiranom Hajduku na samo tri boda, dok je Slaven ostao na osmom mjestu prvenstvene ljestvice.