Liverpool nanio Leicesteru drugi poraz u sezoni, remi Hiddinka u povratničkom debiju na klupi Chelseaja

Niko Rukavina • subota, 26.12.2015.

U derbiju Boxing Daya Liverpool je nadigrao i svladao vodeći Leicester dok Guus Hiddink u povratničkom debiju na klupi Chelseaja nije uspio svladati Watford na domaćem terenu. West Ham je upisao peti uzastopni remi, a Tottenham je uvjerljivom pobjedom skočio na četvrto mjesto.

Liverpool nadigrao Leicester i zasluženo slavio protiv vodeće momčadi prvenstva

Nogometaši Liverpoola nadvisili su u derbiju Boxing Daya vodeći Leicester, koji je upisao tek drugi poraz u sezoni. Iako su domaćini slavili s minimalnih 1:0, utakmica je bila vrlo zanimljiva, a Liverpool je na kraju upisao zasluženu pobjedu.

Liverpool je bio puno bolja momčad u prvom dijelu, često je prijetio golu Kaspera Schmeichela ali nije stvorio niti jednu matnu prigodu. Kod domaćih najopasniji su bili Philippe Coutinho i Divock Origi koji je pak zbog ozljede morao napustiti igru u 38. minuti. Leicester je u prvom dijelu stvorio tek jedan pokušaj, ali je udarac Riyiada Mahreza obranio Simon Mignolet.

Liverpool je lomio otpor Leicestera više od sat vremena da bi u 63. došli do zasluženog vodstva preko Christiana Bentekea na asistenciju Roberta Firmina. U 71. zaprijetio je i Leicester preko N'Gola Kantea no Mignolet je bio siguran.

U 80. minuti Claudio Ranieri je u igru ubacio Andreja Kramarića, a Liverpool je do kraja utakmice propustio dvije velike prigode da upiše uvjerljiviju pobjedu, no Jordan Henderson i Benteke su previše oklijevali i nisu iskoristili stopostotne prigode.

Za domaćine se u sastav nakon ozljede vratio Dejan Lovren te je odigrao svih 90 minuta.

Hiddink u debiju remizirao na Stanford Bridgeu protiv odličnog Watforda

U povratničkom debiju na klupi Chelseaja, Guus Hiddink nije uspio svladati Watford, koji je nastavio s odličnom serijom te je nakon četiri uzastopne pobjede odigrao 2:2 protiv aktualnih prvaka na Stanford Bridgeu.

U izjednačenom prvom dijelu Chelsea je poveo u 32. minuti pogotkom Diega Coste iz blizine na asistenciju Garyja Cahilla. No, gosti su izjednačili u 42. iz penala kojeg je skrivio Nemanja Matić nakon što je igrao rukom u svojem šesnaestercu. Precizan s bijele točke bio je Troy Deeney.

Watford je jako dobro ušao u nastavak i došao do vodstva u 56. kada je udarac Odiona Ighala prevario Thibauta Courtoisa za preokret Watforda. Ipak, Chelsea je došao do izjednačenja u 65. drugim pogotkom Coste, na asistenciju Williana.

Ogromnu šansu da Bluesi dođu do pobjede imali su u 80. minuti, no Oscar je jako loše reagirao i zapucao jedanaesterac kojeg je izborio Eden Hazard. Chelsea je ovim remijem ostao na bod od zone ispadanja, dok se Watford nalazi jedan bod od mjesta koje vodi u Europu.

Uvjerljivi Manchester City, novi remi Bilićevog West Hama

Manchester City riješio je pitanje pobjednika protiv predzadnjeg Sunderlanda već nakon 22. minute nakon kojih je na semaforu pisalo 3:0 za domaćine. Golove za Građane zabili su Raheem Sterling u 12., Yaya Toure u 17. i Wilfried Bony u 22. te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Dvostruki asistent Kevin de Bruyne u 54. je povisio na 4:0, a jedini pogodak za goste zabio je Fabio Borini u 59. City je mogao slaviti i uvjerljivije, ali je u 69. Bony propustio realizirati kazneni udarac i još jednu veliku šansu.

Bilićev West Ham upisao je peti uzastopni remi, a Čekićari za pobjedu ne znaju već velikih osam kola. Ovaj puta nisu uspjeli svladati najslabiju momčad lige, Aston Villu u gostima.

No, West Ham je na odmor otišao s minimalnom prednosti, a jedini pogodak djelo je Aarona Cresswella koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Ipak, na konačnih 1:1 i osmi bod Aston Ville u prvenstvu zabio je Jordan Ayew iz penala u 62.

Tottenham je s 3:0 bio bolji od Norwicha na White Hart Laneu i skočio je na četvrto mjesto ljestvice. Dva pogotka, oba u prvom dijelu, zabio je Harry Kane, a na konačnih 3:0 postavio je Thomas Carroll u 80. minuti utakmice.

Swansea je pogotkom Ki Sung-Younga nadvisila West Bromwich i pobjegao iz zone ispadanja, a Bournemouth i Crystal Palace remizirali su u utakmici bez pogodaka.