Premiership, 18. kolo, 26.12.2015, 20:45 h
Southampton
Southampton 4:0 Arsenal
Arsenal

Ivan Detelić • subota, 26.12.2015.

U završnoj utakmici 18. kola engleske Premier lige igrači Southamptona su vrlo dobrom igrom u potpunosti nadigrali Arsenal i s četiri pogotka u mreži Topnika zaključili Boxing day...

Nakon uvodnih 15-ak minuta bez previše uzbuđenja domaćin je krenuo s nešto aktivnijom igrom što se isplatilo već u 19. minuti utakmice. Nakon podulje akcije lopta je nakon izbacivanja gostujuće obrane bila na nekih 25 metara kada je na nju naletio Cuco Martina i vanjskim dijelom kopačke fenomenalno poslao loptu u malu mrežicu.
Igrači Southamptona nisu dali Arsenalu da razvije svoju igru i za to su bili nagrađeni vodstvom i prilikama. Uz opravdano poništeni pogodak u 34. minuti do kraja poluvremena vodstvo je mogao udvostručiti Shane Long dvije minute prije odlaska na odmor, ali njegov pokušaj loba otišao je iznad vrata.

U drugom se poluvremenu očekivalo da će gosti iz Londona krenuti po izjednačenje i pobjedu kako bi došli do prvog mjesta na tablici, ali dogodilo se upravo suprotno. Sveci su iz kontre u 55. minuti došli do 2:0. Long je na centru prvo primirio loptu, proslijedio je do suigrača i pretrčao pola terena, te nakon što mu je Sadio Mane vratio loptu nije imao težak posao zatresti mrežu iz blizine.

Potvrda velika tri boda protiv pretendenata na naslov stigla je u 69. minuti utakmice kada je iz kornera na prvoj stativi najviši bio Jose Miguel Fonte. Nošeni publikom domaći su nastavili s pritiskom i mogli su zabiti još pokoji pogodak, ali pritisak je splasnuo nakon izmjena s obje strane.
Arsenal je u posljednjih desetak minuta krenuo po barem počasni pogodak, ali obrana domaćih bila je na visini zadatka. U trećoj minuti sudačke nadoknade, Long je zabio svoj drugi pogodak nakon još jedne kontre i postavio konačnih 4:0.

Obje momčadi su zadržale svoje pozicije, Arsenal drugu, a Southampton 12., ali će navijači Arsenala biti nezadovoljni predstavom kao i propuštenom prilikom da od Leicestera, koji je danas izgubio od Liverpoola, njihov klub preuzme vodeću poziciju...