Branimir Korać • ponedjeljak, 28.12.2015.

Iako ljestvica to ne govori, dvoboj između Manchester Uniteda i Chelseaja ipak je derbi, a ovaj je donio susret bez pogodaka. United je imao više prilika, bio bliže pobjedi, ali nepreciznost napadača i Thibaut Courtois zaustavili su Van Gaalovu momčad...

Louis van Gaal pleše na rubu otkaza, a dvoboj protiv Chelseaja neće mu baš previše pomoći u zadržavanju posla. Doduše United je stvorio više prilika nego u nekim prošlim utakmicama, međutim nije pobijedio, uzeo je samo bod i to nije nešto što može zadovoljiti navijače. Serija utakmica bez pobjede je nastavljena i sada je na brojci od čak osam.

Prilika za pobjedu u ovom dvoboju je itekako bilo. Samo u prvih 20 minuta dva puta tresao se okvir gola Thibauta Courtoisa. Prvo je Mata dobro pucao, ali pogodio gredu, a zatim je Martial okrenuo Ivanovića, izbjegao dvoboj protiv Zoume i pogodio vratnicu.

Chelsea je izgledao dosta loše u početnom razdoblju, nije uopće bio opasan, a praktički jedine prijetnje dolazile su nakon pogrešaka obrane domaćina, posebno Blinda koji nije imao dobru večer.

U drugom poluvremenu domaćin je i dalje bio opasniji protivnik, a Chelsea je svoje najbolje prilike propustio prvo kada je De Gea sjajno obranio pokušaj Pedra, a zatim kada je Matić išao sam prema De Gei i iz idealne pozicije neshvatljivo pucao visoko iznad gola.

S druge strane Herrera i Rooney pamtit će propuštene prilike, posebno Herrera koji je uspio iz peterca pogoditi Courtoisa.

Bod u konačnici ne znači previše niti Manchester Unitedu, a niti Chelseaju, a domaćin će nakon susreta imati i dosta prigovora na dvije sporne situacije u 16 metara kada je tražio kazneni udarac.

Zadovoljniji može biti Slaven Bilić koji je uzeo puni plijen protiv Southamptona. Preokretom u drugom dijelu West Ham je stigao do pobjede i nakon serije neodlučenih rezultata, došao je do tri boda.

U 13. minuti gosti su poveli autogolom Carla Jenkinsona, ali u zadnjih 20 minuta Antonio i Carroll donijeli su preokret West Hamu i pogodak za dolazak na bod zaostatka za Manchester Unitedom.

Uspješan je bio i Arsenal koji je s 2:0 svladao Bournemouth. Odličnu utakmicu odigrao je Mesut Özil koji je postigao pogodak i asistirao Gabrielu za prvi čime je Arsenal zasjeo na vrh ljestvice.