Branimir Korać • ponedjeljak, 28.12.2015.

Na odličan način započelo je 19. kolo u engleskom Premiershipu. U Liverpoolu je Everton ugostio Stoke i u sjajnoj utakmici upisao poraz 4:3 pogotkom u sudačkoj nadoknadi...

Pet susreta 19. kola engleskog Premiershipa odigrano je kao uvertira velikom derbiju na Old Traffordu između Manchester Uniteda i Chelseaja. Posebno zanimljivo bilo je u Liverpoolu gdje je Stoke bio bolji od Evertona s 4:3 iako je domaćin imao vodstvo na ulasku u zadnjih deset minuta.

Stoke se tako još jednom potvrdio kao iznimno neugodan protivnik, a Everton je nastavio s oscilacijama. Iako je najavljivao početak pobjedničke serije nakon slavlja kod Newcastlea u prošlom kolu, poraz je ipak brzo stigao.

Stoke je već na poluvremenu imao vodstvo zahvaljujući dva pogotka Xherdana Shaqirija. Švicarski reprezentativac doveo je svoju momčad u vodstvo u 16. minuti, a zatim ponovno vratio prednost na stranu Stokea u završnici prvog dijela nakon što je prije toga Romelu Lukaku poravnao na 1:1.

U drugom dijelu domaćin je jurnuo po preokret i do njega došao golovima Lukakua u 64. i Deulofeua u 71. minuti, no tu priči nije bio kraj. Prvo je Joselu u 80. poravnao na 3:3 da bi Stones u 90. minuti skrivio kazneni udarac koji Marko Arnautović pretvara u pogodak.

Do gostujuće pobjede u završnici susreta stigao je i Tottenham koji je slavio kod jednog od ugodnijih iznenađenja sezone, momčadi Watforda.U susretu punom nervoze Tottenham je stigao do bodova kojima je učvrstio mjesto u Top 4 engleske sezone.

Dobar ishod za goste najavio je Lamela pogotkom u 17. minuti susreta, no u završnici prvog dijela Ighalo je poravnao na 1:1 i vratio stvari na početak.

Sredinom drugog dijela Watford se našao u problemima nakon što je izravni crveni karton zaradio Ake, a brojčanu prednost Tottenham je iskoristio pogotkom Sona Heung-Mina u 89. minuti.

Dobrih vijesti i dalje nema za Aston Villu koja ostaje zabetonirana za dno ljestvice. U 19 kola osvojila je samo osam bodova, ima tek jednu pobjedu, a novi poraz stigao je u gostima kod Norwicha koji je slavio 2:0.

Howson je sredinom prvog dijela doveo domaćina u vodstvo da bi konačnih 2:0 postavio Mbokani pogotkom u 87. minuti čime je i riješeno pitanje pobjednika.

Novi poraz upisao je i Newcastle koji tako ostaje u zoni ispadanja. Svrake su gostovale kod West Bromwicha i upisale minimalni poraz 1:0 pogotkom Darrena Fletchera u 78. minuti.

Remi bez pogodaka odigran je u Londonu gdje je Crystal Palace propustio priliku svladati Swansea i tako se približiti vodećem kvartetu na ljestvici.