Niko Rukavina • utorak, 12.01.2016.

U prvim utakmicama 21. kola engleske Premier lige Newcastle i Manchester United su odigrali odličnu utakmicu u kojoj je palo šest golova, West Ham je uz dva sjajno izvedena slobodnjaka preokrenuo utakmicu u Bournemouthu, a Aston Villa je došla do prve prvenstvene pobjede nakon što su slavili na otvaranju aktualnog prvenstva.

Newcastle i Manchester United odigrali su odličnu i efikaksnu utakmicu na Saint James' Parku koja je završila podjelom bodova. Sjajni Wayne Rooney u 79. je zabio za 3:2 svoje momčadi, no domaćini su uspjeli doći do vrijednog boda pogotkom u 90.

Manchester United je dobro krenuo u utakmicu i poveo već u 9. minuti. Newcastleov Chancel Mbemba je u svojem kaznenom prostoru igrao rukom za najstrožu kaznu koju je realizirao najbolji igrač utakmice, Rooney.

Crveni Vragovi su udvostručili svoju prednost u 38. kada je Rooney majstorski proigrao Jessea Lingarda koji je zabio za 2:0. Međutim, četiri minute kasnije Georginio Wijnaldum je smanjio nakon odlične akcije s Fabriciom Coloccinijem i Aleksandrom Mitrovićem.

U nastavku dvoboja Newcastle je bio bolja momčad na terenu i dominantniju igru uspjeli su kapitalizirati u 67. minuti. Sudac Michael Dean je hrvanje Chrisa Smallinga i Mitrovića okarakterizirao kaznenim udarcem za domaćine, kojeg je sigurno realizirao sam Mitrović.

Ipak, Manchester je uspio doći do novog vodstva u 79. kada je topovskim udarcem neobranjivo zabio Rooney. I, kada se činilo da će Manchester United stići do druge uzastopne pobjede, Paul Dummett je majstorskim udarcem u 90. zabio za podjelu bodova.

Bilićev West Ham je došao do tri boda na gostovanju kod Bournemoutha iako je do 67. minute gubio s 1:0. Jedini pogodak na utakmici u prvom dijelu zabio je Harry Arter sjajnim udarcem u 17. minuti dvoboja.

Bournemouth je u izjednačenoj utakmici držao prednost sve do 67. kada je Dimitri Payet izveo fantastičan slobodni udarac i od prečke pogodio za izjednačenje. Osam minuta kasnije, Payet se ovaj puta našao u ulozi asistenta za Ennera Valenciju koji je pogodio za preokret Čekićara.

Isti igrač u 84. minuti dvoboja zabio je za konačnih 3:1 iz još jednog fantastično izvedenog slobodnog udarca. West Hamu je ovo bila treća uzastopna pobjeda, dok Bournemouth već četiri kola ne zna za pobjedu. Nikica Jelavić igrao je od 15. minute kada je zamijenio ozlijeđenog Andyja Carrola.

U posljednjoj utakmici večeri Aston Villa je prekinula crnu seriju od čak 19 utakmica bez pobjede u Premiershipu svladavši Crystal Palace na domaćem terenu. Prije večerašnje pobjede, Villa je jedini prvenstveni trijumf upisala u prvom kolu, na gostovanju kod Bournemoutha.

Jedini pogodak na utakmici zabio je 33-godišnji stoper Joleon Lescott u 58. minuti. Unatoč pobjedi, Aston Villa je ostala prikovana za dno Premier lige.