Premiership, 26. kolo, 13.02.2016, 13:45 h
Sunderland
Sunderland 2:1 Manchester United
Manchester United

Branimir Korać • subota, 13.02.2016.

Još malo loših vijesti za Louisa van Gaala koji nikako ne može uhvatiti kontinuitet dobrih nastupa. Manchester United poražen je u gostima kod Sunderlanda s 2:1, pretposljednje momčadi lige...

Nakon remija 1:1 protiv Chelseaja uz solidan nastup, Manchester United poražen je na gostovanju kod Sunderlanda s 2:1. Praktički isti sastav kao na gostovanju u Londonu, s jedinom iznimkom ulaska Morgana Schneiderlina umjesto Marouanea Fellainija, odigrao je znatno lošije.

Odmah na početku susreta domaćin je poveo i United se našao u problemima. Igrala se treća minuta kada je Khazri izveo slobodan udarac, lopta je prošla kroz kazneni prostor, nitko ju nije dirao i završila je u mreži iznenađenog De Gee.

Odličan početak zasjenila je ozljeda Jana Kirchhoffa koji je morao napustiti igru već u 15. minuti, a zamijenio ga je Jack Rodwell, ali to nije imao negativnog utjecaja na igru.

Manchester United uspio se vratiti u utakmicu u 39. minuti pogotkom Anthonyja Martiala. Juan Mata pucao je prema golu domaćina, vratar Mannone kratko je odbio loptu, ali samo do Martiala koji poravnava na 1:1.

U drugom dijelu domaćin je ponovno zaigrao bolje i to mu se isplatilo. Pogreška obrane Uniteda kažnjena je u 82. minuti, Smalling je bio neoprezan, Lamine Kone izmaknuo je njegovoj pozornosti i zabio za pobjedu Sunderlanda.

Muke po Unitedu tako su se nastavile i četvrti put u zadnjih šest gostujućih utakmica primio je dva ili više pogodaka.