Premiership, 26. kolo, 14.02.2016, 15:05 h
Aston Villa
Aston Villa 0:6 Liverpool
Liverpool

Petar Jenjić • nedjelja, 14.02.2016.

Nogometaši Liverpoola uspješno su završili gostovanje kod Aston Ville i upisali pobjedu koja ih je ponovno vratila na osmo mjesto ljestvice. Strijelci za momčad Jurgena Kloppa bili su Daniel Sturridge, James Milner, Emre Can, Divock Origi, Nathaniel Clyne i Kolo Toure. Aston Villa se ovim porazom još više učvrstila na dnu premierligaške ljestvice.

U početnim minutama Aston Villa drži loptu više u posjedu i pokušava nešto napraviti, no bez uspjeha. Gosti iz Liverpoola dolaze u vodstvo u 16. minuti. Coutinho je lijepo nabacio, a Sturridge poentirao glavom za 1:0.

Devet minuta kasnije Liverpool povećava vodstvo. Milner je ubacio iz slobodnog udarca loptu na pet metara. U gužvi je nitko nije dirao pa je pronašla put do mreže.

Moreno lijepo puca u donji lijevi kut u 34. minuti, no lijepo brani Mark Bunn. Coutinho je pucao iz slobodnog udarca u dvije minute kasnije, no lopta odlazi pokraj gola. Posljenju priliku u prvom poluvremenu gosti su imali u 44. minuti. Odličan udarac Sturridgea domaći vratar zaustavlja još jednom dobrom intervencijom.

Prvi udarac u okvir domaći su imali u prvoj minuti nastavka, no udarac Bacune lako je obranio Mignolet.

Na novi pogodak Liverpoola čekalo se do 58. minute, kada sjajan udarac Emrea Cana s 20-ak završava u u donjem lijevom kutu gola.

Tek što je ušao u igru, Divock Origi postiže pogodak za 0:4 u 62. minuti na asistenciju Coutinha. Tri minute kasnije u strijelce se upisao i Nathaniel Clyne. Prvi udarac mu je obranio Bunn, no lopta mu se ponovno odbija i on ju lagano posprema u mrežu. No, mukama Ville ni tu nije kraj. Kolo Toure nakon jednog ubačaja iz kornera glavom posprema loptu u mrežu.

Najveću priliku na utakmici domaći su imali u 80. minuti, ali udarac Scotta Sinclaira završio u desnoj stativi.