Mihaela Bradovski • subota, 13.02.2016.

U susretima 26. kola Premiershipa odigranim u terminu od 16 sati, nije nedostajalo uzbuđenja. Za iznenađenje pobrinuo se WBA, a West Ham je neporažen napustio gostovanje kod Norwicha...

West Bromwich Albion izdržao je silne nalete Evertona i sačuvao je prednost s početka susreta za tri gostujuća boda. Neočekivani ishod u Liverpoolu, a uz silnu nepreciznost domaćih igrača, za to je zaslužan i vratar gostiju Ben Foster.

Gosti su poveli već u 14. minuti nakon ubačaja iz kornera. U skoku je najviši bio Olsson, prebacio je loptu na drugu vratnicu gdje je Rondon potvrdio pogodak i doveo WBA u vodstvo.

Uslijedili su brojni napadi domaćina koji je na sve načine pokušavao doći do poravnanja, ali obrana gostiju, koja je bila na teškim mukama, uspjela je sačuvati mrežu.

U 37. i 39. minuti tresla se greda gostujućeg gola, prvo ju je pogodio Barkley, a zatim i Cleverley, no rezultat se nije mijenjao.

Stoke je prekinuo seriju loših rezultata pobjedom u gostima kod Bournemoutha. Slavili su gosti s 3:1 i tako upisali pobjedu nakon dužeg vremena.

Već u devetoj minuti gosti su stigli do prednosti golom Imbule, a na početku drugog poluvremena Afellay i Joselu povisili su na 3:0. Ubrzo nakon trećeg pogotka, domaćin je odgovorio preko Ritchieja, ali do kraja susreta nije uspio napraviti još jedan korak i dodatno smanjiti zaostatak.

Do vrijedna tri boda došao je Southampton koji je igrao u gostima kod Swanseaja i slavio s 1:0. S ova tri boda Southampton je stigao na samo bod zaostatka za petoplasiranim Manchester Unitedom.

Jedini pogodak postignut je u 69. minuti kada je Shane Long pogodio mrežu domaćina i doveo Southampton do tri boda.

Slaven Bilić s West Hamom izbjegao je poraz u gostima kod Norwicha koji je imao prednost 2:0, ali ju nije uspio zadržati. West Ham je u zadnjih 15 minuta s dva pogotka uspio izvući bod.

Brady i Hoolahan doveli su domaćina u vodstvo, ali prvo je Dimitri Payet smanjio na 2:1 u 74. minuti da bi dvije minute kasnije asistirao Marku Nobleu za konačnih 2:2.

Watford je u gostima iznenadio i Crystal Palace te je slavio s 2:1. Troy Deeney s dva gola predvodio je goste, drugi je postigao u 82. minuti, a Emmanuel Adebayor bio je strijelac za Crystal Palace u završnici prvog poluvremena za 1:1.