Premiership, 26. kolo, 13.02.2016, 18:30 h
Chelsea
Chelsea 5:1 Newcastle
Newcastle

Branimir Korać • subota, 13.02.2016.

Serija Guusa Hiddinka bez poraza na klupi Chelseaja nastavljena je i u susretu protiv Newcastlea. Gosti su na Stamford Bridgeu lako i brzo pali i na kraju upisali visok poraz 5:1...

Newcastle nije imao šanse u Londonu. Sjajan ulazak u utakmicu od strane domaćina na kraju je goste odveo u visok poraz koji se naslućivao već nakon manje od 20 minuta igre. U 17. minuti Chelsea je imao 3:0 i već tada je bilo jasno da gosti neće izvući ništa pozitivno iz ovog meča.

Već u petoj minuti Chelsea je stigao do prednosti nakon što je odličnu loptu u prostor za Diega Costu poslao Willian, a napadač Chelseaja bez problema pogodio je mrežu.

Pet minuta kasnije velika pogreška gostujuće obrane, Aarons je preslabo vraćao loptu za Taylora, dodavanje je presjekao Pedro koji rutinski zabija u situaciji jedan na jedan s gostujućim vratarom.

U 17. minuti novi pogodak. Ovaj put Costa je pobjegao Colocciniju i asistirao u sredinu za Williana koji savršeno dodavanje pretvara u treći pogodak.

Do odlaska na odmor domaćin je mogao i povećati prednost, ali nije uspio iskoristiti još nekoliko prilika.

Početkom drugog dijela Newcastle je izgledao dosta bolje, Shelvey i Mitrović imali su izgledne prilike za pogodak, ali nisu ih iskoristili i Chelsea je to kaznio. U 59. minuti Fabregas je dugačkom loptom tražio Pedra, Taylor je još jednom loše reagirao i Španjolac je došao u idealnu situaciju te povisio na 4:0.

U zadnjih deset minuta postignuta su još dva pogotka. Prvo je u 83. minuti na dodavanje Azpilicuete, Bertrand Traore stigao do svojeg prvog premierligaškog pogotka u karijeri, a zatim je u 90. minuti Townsend postavio konačnih 5:1.