Premiership, 26. kolo, 14.02.2016, 13:00 h
Arsenal
Arsenal 2:1 Leicester City
Leicester City

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2016.

Arsenal je u derbiju 26. kola ugostio Leicester i upisao pobjedu 2:1 zahvaljujući pogotku Dannyja Welbecka u 95. minuti susreta. S ova tri boda Arsenal se približio Leicesteru na samo tri boda zaostatka...

Nedjeljni program 26. kola Premier lige donosi tri zanimljiva dvoboja, a dan je otvoren u Londonu gdje je Arsenal ugostio Leicester i u derbiju kola slavio s 2:1.

Arsenalu je ovo bio vrlo važan dvoboj, eventualni poraz udaljio bi ga od Leicestera na čak osam bodova i u borbi za naslov prvaka ovo mu je bio jedan od ključnih susreta. Na kraju je uspio slaviti i smanjiti zaostatak za Lisicama na dva boda.

U zanimljivom dvoboju Arsenal je prvi zaprijetio i stvorio prilike, ali u 16. minuti Leicester je bio bliže pogotku. Vardy je prijetio Čechu iz blizine, ali vratar domaćina bio je oprezan.

U završnici prvog dijela gosti su stigli do vodstva i na odmor su odnijeli prednost. U 44. minuti Vardy je pao u 16 metara nakon starta Nacha Monreala i dosuđen je kazneni udarac koji je sam Vardy pretvorio u pogodak.

U 50. minuti mogao je biti dosuđen još jedan kazneni udarac za goste. Monreal je ponovno bio na rubu, ovaj put u dvoboju s Mahrezom, ali Martin Atkinson nije se odlučio dosuditi i drugi penal za Leicester.

Četiri minute kasnije nova odluka zbog koje u Leicesteru neće biti nimalo sretni. Crveni karton zaradio je Danny Simpson zbog starta koji možda i nije bio za takvu kaznu i Arsenal je nastavio susret s igračem više.

Iskoristio je to domaćin u 70. minuti kada je Giroud lijepo spustio loptu za Thea Walcotta koji zabija za 1:1.

U 83. minuti na travnjak po prvi put nakon travnja prošle godine izlazi Danny Welbeck i u svom povratničkom nastupu donosi pobjedu Arsenalu. U petoj minuti sudačke nadoknade Özil je izveo slobodni udarac, lopta je završila na glavi Welbecka koji zabija za pobjedu.

Arsenalu su tako pobjedu donijeli igrači s klupe i to dvojac čija prava forma itekako treba Wengeru u završnici sezone.