Stoke City
Stoke City 0:4(0:1) Tottenham
Tottenham

Niko Rukavina • ponedjeljak, 18.04.2016.

Tottenham je na Britannia stadionu nadvisio Stoke s uvjerljivih 4:0 te se četiri kola prije kraja približio vodećem Leicesteru na pet bodova zaostatka. Dva pogotka na večerašnjoj utakmici zabili su Harry Kane i Dele Alli.

Nakon remija Leicestera protiv Bilićevog West Hama Tottenham se uvjerljivom pobjedom od četiri razlike protiv Stokea približio Lisicama na pet bodova zaostatka.

U posljednja četiri kola Leicester na domaćem terenu dočekuje Swansea i Everton, a gostuje kod Manchester Uniteda i u posljednjem kolu kod Chelseaja, dok Tottenham na domaće terenu igra protiv West Bromwicha i Sunderlanda, a gostuje kod Chelseaja i davljenika Newcastlea.

Tottenham je puno bolje ušao u utakmicu te je prvi put izigrao domaćine u 7. minuti, no Harry Kane je previše oklijevao te se obrana Stokea stigla vratiti i omesti ga prilikom udarca. No, Kane je uspio poentirati dvije minute kasnije sjajnim udarcem iskosa, čime je pobjegao Jamieju Vardyju na vrhu ljestvice strijelaca.

Spursi su nastavili s dobrom igrom, a Stoke je jedinu šansu u prvom dijelu stvorio u 27. minuti kada je Marko Arnautović pucao ravno u Huga Llorisa. Do kraja poluvremena Tottenham je imao još dvije velike šanse. Iz prve je Moussa Dembele pucao malo kraj gola, a u 40. je Christian Eriksen izbio sam pred Shaya Givena, ali je uzdrmao gredu.

Tottenham je nastavio s dominacijom i u nastavku utakmice. U 57. veliku šansu propustio je Erik Lamela, a pitanje pobjednika Londončani su riješili u razmaku od 67. do 71. minute kada su zabili dva pogotka za 3:0.

Eriksen je sjajnom loptom izbacio Dele Allija koji rutinski pogađa za dva razlike. Alli je ubrzo mogao do drugog pogotka kada nije uspio zabiti u praznu mrežu, već je pogodio vratnicu, no ubrzo je ponovno zabio Kane na nesebičnu asistenciju Lamele za svoj 24. pogodak u sezoni.

Konačni rezultat postavio je Alli u 82. na asistenciju Eriksena.