Mihaela Bradovski • subota, 16.04.2016.

Subotnji program u Premier ligi protječe u znaku derbija između Chelseaja i Manchester Cityja, a u ranijim susretima Aston Villa i definitivno se oprostila od nadanja u ostanak u Premier ligi...

Everton se nikako ne može izvući iz krize i upisao je novu utakmicu bez pobjede. Na Goodisonu je ugostio Southampton i morao se zadovoljiti remijem 1:1.

Domaćin je odigrao još jednu skromnu utakmicu, Southampton je već na odmoru trebao biti u vodstvu, međutim Mane iz odlične pozicije nije pogodio, a Long je pogodio vratnicu.

Odmah na početku drugog dijela gosti po drugi put pogađaju vratnicu, a ovaj put sreće nije imao Tadić. I iako je Southampton bio bolji i bio puno bliže vodstvu, Everton je poveo. Dogodilo se to u 68. minuti kada je lopta nakon kornera došla do Ramira Funesa Morija koji zabija za 1:0.

Pravda je ipak zadovoljena osam minuta kasnije kada je katastrofalnu reakciju kompletne uže obrane domaćina kaznio Sadio Mane i poravnao na 1:1 što je bio i konačan rezultat.

Aston Villa i matematički napušta Premier ligu nakon što je upisala poraz 1:0 na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda. Navijači Uniteda napokon imaju malo razloga za zadovoljstvo, nakon pobjede kod West Hama u FA kupu, uslijedilo je i slavlje u prvenstvu.

Nije to bila neka nezaboravna predstava, ali jedan pogodak bio je dovoljan za pobjedu. Strijelac je bio mladi Marcus Rashford nakon kombinacije Rooneyja i Valencije.

Aston Villa najbliže poravnanju došla je u 84. minuti kada je De Geu spasio okvir gola nakon pokušaja Gestedea.

Borbu za opstanak nastavlja Newcastle koji je upisao važna tri boda na domaćem travnjaku protiv Swanseaja. Momčad Rafe Beniteza odigrala je odličnu utakmicu i približila se Norwichu na tri boda zaostatka.

Jamaal Lascelles načeo je mrežu Velšana u završnici prvog poluvremena, a u nastavku susreta Sissoko i Townsend uspješno su dovršili posao.

Watford je slavio kod West Bromwicha s 1:0 pogotkom Watsona iz 27. minute, a pravi junak gostiju bio je Heurelho Gomez s dva obranjena kaznena udarca. Oba puta pucao je Berahino, ali iskusni Brazilac sjajno je čitao njegove pokušaje.