MAXtv Prva liga, 34. kolo, 29.04.2016, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Damir Batinić, Dalibor Conjar, Bojan Zobenica
3:1(2:1) Lokomotiva
Endri Cekici 11'
Lokomotiva

Branimir Korać • petak, 29.04.2016.

Nogometaši Intera u Zaprešiću su s 3:1 bili bolji od Lokomotive, a ta pobjeda domaćina posebno će razveseliti momčad iz Parka mladeži koja se može vratiti u borbu za četvrtu poziciju...

Dominik Glavina
67'
19
Marin Zulim
75'
7
Josip Šoljić
89'
Sreten Ćuk

Lokomotiva je porazom u Zaprešiću pružila priliku Splitu da se vrati u igru za četvrto mjesto na kraju sezone. Inter je odnio pobjedu 3:1 u susretu u kojem su gosti zadnjih pola sata igrali s igračem manje zbog isključenja Mirka Marića.

Inter je odigrao dobru utakmicu, na vrijeme se oporavio i vratio iz ranog zaostatka i na kraju je zasluženo slavio.

Susret je počeo burno i već u drugoj minuti zatresla se gleda Zelenikonog gola. Vratar Lokomotive je izletio, a to je pokušao kazniti Nestorovski koji je gađao s 18 metara i pogodio okvir gola.

Niti Lokomotiva nije ostala dužna i vrlo brzo je došla do zicera. U šestoj minuti Marić je proigrao Fiolića koji idealno dobiva loptu na deset metara, ali puca pokraj gola.

Bila je to najava vodećeg pogotka. U 11. minuti Endri Cekici izveo je slobodan udarac s više od 20 metara, lopta je iznenadila Čovića koji je loše reagirao i Lokomotiva je povela.

Međutim kratko je bila u vodstvu. U 21. minuti indisponirani Jerko Leko gubi loptu u svojem kaznenom prostoru, odmah radi prekršaj nad Mlinarom, a Nestorovski iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca poravnava na 1:1.

Četiri minute kasnije potpuni preokret. Mlinar je ubacio loptu iz prekida, najviši je bio Ćosić koji glavom pogađa za 2:1.

U drugom dijelu Lokomotiva je trebala doći do poravnanja nakon ubačaja Bartolca, ali Capan neometan iz voleja puca preko gola.

Ubrzo gosti ostaju bez isključenog Marića, a u završnici susreta nakon dodavanja Čelikovića, Dominik Glavina postavlja konačnih 3:1.

Dobra utakmica u Zaprešiću i u konačnici zaslužena pobjeda domaćina.