MAXtv Prva liga, 34. kolo, 30.04.2016, 19:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Kruno Šarić
Marko Pjaca 22'
1:0(1:0) Istra 1961
Istra 1961

Branimir Korać • subota, 30.04.2016.

Dinamo je napravio novi korak prema naslovu prvaka Hrvatske pobjedom u Maksimiru protiv Istre 1961 s 1:0. Modri su trebali i uvjerljivije slaviti protiv izrazito defenzivno postavljenog protivnika...

Istra nije imala nekih velikih ambicija u Maksimiru. Od početka se postavila s ciljem primanja što manje pogodaka, a na kraju je minimalno poražena. Još jednom čovjek odluke bio je Marko Pjaca koji je postigao pogodak u 22. minuti i to je bilo dovoljno za pobjedu.

Dinamo je apsolutno dominirao svih 90 minuta, bio je puno bolji protivnik, ali Istra se zatvorila u bunker koji nije bilo lako probiti. U pojedinim trenucima susreta najistureniji gostujući igrač stajao je na 30 metara od Brkićevog gola i nije bilo lako pronaći put.

Prva prijetnja na susretu došla je u petoj minuti kada je Stojanović ubacio u peterac, no nikoga nije bilo da loptu spremi u mreži, a desetak minuta kasnije Sosa je lijepo pronašao Pjacu koji s desetak metara gađa suprotni kut, ali Brkić brani.

U 22. minuti ipak pogodak. Pjaca se odličnim driblingom oslobodio čuvara, pucao snažno u prvi kut, lopta se od vratnice odbija u Brkića i odlazi u mrežu.

Do kraja prvog dijela raspoloženi Pjaca mogao je doći i do drugog pogotka, ali Brkić brani njegov udarac glavom.

U drugom poluvremenu Dinamo je malo podignuo nogu s gasa iako je i dalje imao potpunu kontrolu. Puljani su se nekako lakše branili, nisu Modri bili toliko ubojiti i novih pogodaka nije bilo.

U samoj završnici Istra je čak mogla i do poravnanja, pokušao je Vuković udarcem iz daljine iznenaditi Eduarda, ali nije bio precizan.

Dinamo tako dolazi vrlo blizu osiguravanju naslova prvaka, ukoliko Rijeka u nedjelju ne svlada Split, Modri će moći već sada proslaviti titulu.