MAXtv Prva liga, 34. kolo, 01.05.2016, 19:00 h, Rujevica
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović, Hrvoje Barišić, Dejan Berger
0:0(0:0) Split
Split

Raspoloženi Duka zaustavio Riječane, Dinamo obranio naslov prvaka Hrvatske

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.05.2016.

U posljednjem susretu 34. kola MAXtv Prve lige Rijeka i Split odigrali su na Rujevici bez pogodaka. Ovim remijem u kojem je prvo ime susreta bio sjajni vratar Splita Tomislav Duka, Dinamo je i matematički obranio naslov prvaka Hrvatske...

Ivan Pešić
67'
17
Dino Špehar
73'
7
Matej Jukić
84'
Goran Sablić

Utrka za naslov prvaka Hrvatske i službeno je okončana. Dinamo je obranio naslov prvaka, Rijeka nije izdržala, a od bilo kakvih nada u čudo u završnici sezone ostala je nakon domaćeg remija protiv Splita bez pogodaka.

Iako su u Rijeku došli značajno oslabljeni, Splićani su se žestoko borili do posljednjih trenutaka svjesni koliko im bodovi trebaju u borbi za četvrto mjesto i na kraju su sačuvali mrežu, ali nisu bili dovoljno opasni prema naprijed.

Rijeka je u drugom poluvremenu imala niz dobrih prilika, zaustavljao ih je raspoloženi vratar gostiju Tomislav Duka, ali i vratnica na koju je doletio pokušaj Mitrovića u 87. minuti susreta.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Prva opasnija situacija dogodila se u 24. minuti kada je Split imao slobodni udarac na 18 metara od gola, ali je loše pucao Barcenas i Vargić je mirno uzeo loptu.

U završnici prvog dijela igra se rasplamtila, počele su se redati prilike, ali pokušaje Gavranovića i Tomasova zaustavio je Duka, Matei je pucao pokraj gola, a na drugoj strani Bagarić je propustio veliku priliku. Vargić je napravio glupost i dodao je loptu Bagariću koji je ušao u 16 metara i gađao suprotni kut, no vratar Rijeke se iskupio.

Što se susret više bližio kraja, Rijeka je sve više pritiskala i činilo se da će doći do pogotka.

U zadnjih deset minuta nanizali su Riječani niz velikih prilika, sve je počelo pokušajem Vešovića koji brani Duka, zatim Mitrović glavom puca i šalje loptu u vratnicu nakon kornera Vešovića da bi odmah zatim Bezjak poslao loptu pokraj gola.

Išao je Bezjak i sam prema Duki u 89. minuti, no vratar Splita bio je uspješniji, kao i u dvoboju s Gavranovićem u 94. minuti kada je gotovo s gol crte u posljednji trenutak izvukao loptu nakon dobrog udarca glavom švicarskog reprezentativca.

Promjena nije bilo, ostalo je 0:0 što je razveselilo Modre koji su i službeno ostali prvaci Hrvatske.