MAXtv Prva liga, 34. kolo, 01.05.2016, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Davor Kožarec
2:1(0:0) Hajduk
Tino Sven Sušić 84' (11m)
Hajduk

Branimir Korać • nedjelja, 01.05.2016.

Hajduk je upisao poraz na gostovanju u Osijeku gdje je domaćin znao iskoristiti pogreške gostujućih braniča. Oba pogotka za domaćina postigao je Josip Knežević, a jedini strijelac za Hajduk bio je Tino Sven Sušić...

Uvijek neugodno gostovanje za Hajduk okončano je novim porazom. Osijek je u Gradskom vrtu bio bolji s 2:1 u susretu u kojem je domaćin imao dva pogotka prednosti, ali Hajduk uspio smanjiti i uvesti dvoboj u neizvjesnu završnicu.

U prvom poluvremenu viđeno je vrlo malo akcije na obje strane. Praktički tek po jedan pokušaj prema golu i kod oba su se istaknuli vratari.

Osijek je prepustio Hajduku inicijativu, ali Splićani nisu znali što s loptom i rijetko su prijetili prema Mikuliću.

U 12. minuti domaćin je prvi zaprijetio, pucao je Benedik Mioć, ali Grbić je obranio njegov pokušaj. Uslijedilo je razdoblje loše i sterilne igre na obje strane, a u 41. minuti prilika za goste. Odlično je opalio s više od 20 metara Tino Sven Sušić, Mikulić je obranio njegov pokušaj, pa onda i pokušaj Tudora koji je natrčao na odbijenu loptu.

Drugo poluvrijeme ipak bolje od prvog. Pogodak smo vidjeli odmah na njegovom početku, već u 47. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane, glavom je loptu prema golu poslao Grgić, Hajdukova obrana kratko je odbila taj pokušaj, ali samo do Josipa Kneževića koji snažno iz voleja zakucava loptu u mrežu.

Osječani su propustili veliku priliku za povećanje prednosti u 63. minuti. Vojnović je povukao napad domaćina, savršeno proigrao u 16 metara samog Grgića koji natrčava na loptu i iz blizine puca snažno preko gola.

Četiri minute kasnije Jefferson prijeti iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara, pucao je snažno, ali ravno u Mikulića koji odbija preko grede.

U 75. minuti Osijek je stigao do povećanja prednosti. Grgić je bio u ulozi asistenta, odlično je ubacio u sredinu za Kneževića koji koristi sporu i mlitavu reakciju Bilija i ispred njega glavom šalje loptu u mrežu.

Činilo se da će Osječani mirno dovršiti posao, ali nije bilo tako. U 83. minuti dosuđen je kazneni udarac za goste nakon što je rukom u svojih 16 metara igrao Andrej Lukić, a Sušić je ostavio Mikulića bez šanse i smanjio je na 2:1.

U završnici susreta Hajduk je najopasnije zaprijetio preko Ivana Mastelića koji je snažno pucao s ruba 16 metara, ali i vrlo neprecizno. Ostalo je 2:1, u konačnici i pravedan ishod.