Europsko prvenstvo 2016., nokaut faza, Osmina finala, 26.06.2016, 21:00 h, Stadium de Toulouse - Toulouse

Branimir Korać • nedjelja, 26.06.2016.

Belgija je svoju najbolju utakmicu na ovom Europskom prvenstvu odigrala u osmini finala gdje je pregazila Mađarsku s 4:0 i izborila dvoboj protiv Baleovog Walesa...

Akos Elek
46'
23
Nemanja Nikolić
75'

Yannick Carrasco
70'
23
Michy Batshuayi
76'

Marouane Fellaini
81'
Marc Wilmots

Odlična utakmica u Toulouseu, obostrano otvorena, a zasluge za to nosi rani pogodak Belgije nakon čega su Mađari morali krenuti prema naprijed i dobar dio susreta protekao je u pravoj run and gun igri.

Belgijci su sjajno krenuli i već u desetoj minuti stigli su do vodstva. Iz slobodnog udarca ubacio je Kevin de Bruyne, u skoku su bili Toby Alderweireld i Romelu Lukaku, branič je bio bliže lopti i glavom je poslao u mrežu.

Belgija je imala igru pod kontrolom, a Mađari su se počeli oslobađati i igrati bolje nakon nekih 20-ak minuta igre. Svi pokušaji u prvom dijelu prema Courtoisu dolazili su nakon udaraca izvan 16 metara, prijetili su Dzsudzsak i Lovrencsics, ali lopta nije htjela u gol.

Na drugoj strani nekoliko sjajnih situacija za Belgiju upropastio je Mertens koji nije imao svoj dan, a Kiralyja je u 35. minuti spasila i greda nakon slobodnog udarca De Bruynea.

U drugo poluvrijeme Mađari ulaze odlično, imali su niz vrlo dobrih situacija pred belgijskim golom, no ponajviše Szalai propustio ih je iskoristiti.

Nakon tih mađarskih promašaja, uslijedila je kazna, Belgija je postigla drugi pogodak nakon čega su Mađari potonuli.

Tek što je ušao u igru u 78. minuti Michy Batshuayi podiže na 2:0 golom iz blizine poslije ubačaja Edena Hazarda.

Hazard je odigrao sjajnu utakmicu, a okrunio ju je upisivanjem u listu strijelaca u 80. minuti kada je krasno prošao kroz mađarsku obranu i zatim lijepo pogodio donji kut.

U sudačkoj nadoknadi Belgija dolazi i do četvrtog pogotka, strijelac je bio nakon kontranapada Yannick Carrasco.

Odlična predstava Belgije koja će biti izuzetno opasna do kraja Prvenstva.

• Veni vidi vici27.06.2016. u 14:36
    Hazard je odigrao fenomenalnu utakmicu, Belgijanci su pred gol Mađara u zadnjih 20minuta dolazili s nevjerojatnom lakoćom, i ako tako budu igrali u nastavku natjecanja velike su im šanse za finale, iskreno nakon onih 3:3 protiv Portugala od Mađara sam očekivao više, barem časni poraz