Hull City
Hull City 2:1 Leicester City
Leicester City

Marjan Kreševac • subota, 13.08.2016.

Hull City dobio je čast da na svom KC stadionu otvori novu sezonu Premiershipa protiv branitelja naslova Leicester Cityja. Domaći nisu bili impresionirani prvacima i uspjeli slaviti rezultatom 2:1. Protiv sebe nisu imali samo gostujuće igrače već i suca koji je kardinalno pogriješio i darovao gostima kazneni udarac.

Leicester City krenuo je u obranu naslova prvaka Engleske gostovanjem kod povratnika u elitni razred, Hull Cityja. Hull je bio u velikim problemima prije početka utakmice jer je za današnju utakmicu imao na raspolaganju tek 13 seniora. Gosti nisu imali tih problema i od prve minute istrčali su u najjačem sastavu, napadačka prinova Ahmed Musa zaigrao je od prve minute u paru s Jamiem Vardyjem dok je Riyad Mahrez pomaknut na desno krilo.

Iako u problemima sa sastavom domaći nisu bili ni malo impresionirani što s druge strane stoje prvaci, a to su najbolje pokazali u šestoj minuti kada je Robert Snodgrass ubacio iz kuta, a udarac glavom Curtisa Daviesa je za nekoliko centimetara prošao kraj desne vratnice Kaspera Schmeichela.

Prvu ozbiljniju prijetnju gostiju vidjeli smo u 19. minuti kada je Vardy pronašao Mahreza, ali njegov udarac s desne strane kaznenog prostora odlazi daleko pokraj gola. Pokušao je u Leicester i u 25, minuti preko Daniela Drinkwatera, ali s istim epilogom kao i kod Mahreza, udarac prolazi pokraj vratnice.

Najbliži pogotku gosti su bili u 42. minuti kada su redom pokušali Vardy i Mahrez, ali vratar domaćih Jakupović je uz pomoć svojih braniča uspio sačuvati svoju mrežu. Lijepu priliku promašio je Vardy i u 43. minuti na dodavanje Muse.

Kada se osjećao Leicesterov gol u zraku, šok za goste. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade, prvo je Curtis Davies još jednom okušao svoj udarac koji Schmeichel odbija u korner. Nakon udarca iz kuta lopta dolazi do Adamae Diomandea koji škaricama pogađa gornji lijevi kut gostujućeg gola i donosi radost svojim navijačima.

Domaći su nakon samo 20 sekundi drugog dijela teško oštećeni, jedan start i prekršaj Toma Huddlestonea na Demaraiu Grayu koji se dogodio izvan linije kaznenog prostora sudac je okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Poklon je iskoristio Mahrez i udarcem po sredini gola poravnao rezultat.

Lisice su držale ne zasluženi bod do 57. minute, obrana gostiju loše je očistila jedno ubacivanje s desne strane, lopta dolazi na noge Roberta Snodgrassa koji iz prve bez previše razmišljanja tuče prema golu i pogađa za povratak vodstva na stranu Hulla.

U 68. minuti Claudio Ranieri shvatio je da je vrag odnio šalu i odlučio baciti sve karte u napad, u igru su ušli Shinji Okazaki i Daniel Amartey, a pri samom kraju susreta i Leonardo Ulloa je dobio priliku. U tim trenucima bilo je pet izrazitih ofenzivaca u sastavu gostiju, ali sve uzalud jer nitko od njih nije uspio pronaći put do gola.

Zaslužena pobjeda Hull Cityja na otvaranju novog prvenstva, pobjeda koja će im dati toliko potreban zamah u susretima koji im slijede, a braniteljima naslova ostaje dobro promišljanje oko igre koju smo danas vidjeli s njihove strane.