Branimir Korać • subota, 13.08.2016.

Još pet susreta prvog kola Premiershipa odigrana su ove subote, a nijedna od deset momčadi nije supjela postići više od jednog pogotka...

Povratnik u Premiership, Burnley, poražen je na svom travnjaku od Swanseaja s 1:0. Ovo je prvi ligaški poraz Burnleyja još od prosinca prošle godine kada je izgubio od Hull Cityja u sklopu Championshipa.

Ovdje je Swansea slavio zahvaljujući kasnom pogotku Leroya Fera koji je zabio u 82. minuti susreta i osigurao svojoj momčadi pobjedu. Do pogotka je stigao nakon što je Heaton obranio prvi pokušaj gostiju, ali fer je bio na pravom mjestu i otvoreni dvoboj okončao pogotkom.

Još jedan povratnik u Premiership ostao je na startu bez pobjede. Middlesborough se u konačnici morao zadovoljiti domaćim remijem protiv Stoke Cityja 1:1.

U izjednačenom dvoboju domaćin je poveo već u 12. minuti preko Španjolca Alvara Negreda koji je bio na pravom mjesto nakon dodavanja Ramireza.

U završnici poluvremena domaćin je bio blizu povećanja vodstva, prvo je Ramirez pogodio stativu, a onda je na drugoj strani spašavao nakon pokušaja Shaqirija kada je izbio s gol linije.

U drugom dijelu Stoke je uspio poravnati i to golom Shaqirija iz slobodnog udarca u 66. minuti za konačnih 1:1.

Southampton je neočekivano prosuo bodove na svom travnjaku protiv Watforda koji je imao zadnjih više od 15 minuta igrača manje, ali domaćin nije uspio uzeti pobjedu.

Watford je već u osmoj minuti stigao do vodstva preko Capouea da bi Redmond u 58. poravnao na 1:1. Od 76. minute gosti su igrali bez isključenog Watsona, uslijedio je pritisak domaćina, ali bez učinka.

U najzanimljivijem dvoboju poslijepodnevnog subotnjeg programa Everton i Tottenham remizirali su 1:1. Izjednačen i zanimljiv dvoboj nije donio pobjednika, a Eric Lamela donio je bod gostima golom u 59. minuti.

Everton je vrlo rano stigao do prednosti, već u petoj minuti poveo je pogotkom Rossa Barkleyja, ali nije uspio zadržati vodstvo.

Tri boda s gostovanja u Londonu odnosi West Bromwich koji je slavio kod Crystal Palacea 1:0. Jedini pogodak postigao je Rondon u 74. minuti.