MAXtv Prva liga, 5. kolo, 13.08.2016, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1691
Inter-Zaprešić

Soudani i Fernandes slomili obranu Zaprešićana i odveli Dinamo do nove pobjede u prvenstvu

Marjan Kreševac • subota, 13.08.2016.

Dinamo je nakon velikih 4:0 na Poljudu, kojima je deklasirao svojeg najvećeg rivala Hajduka, u petom kolu prvenstva Hrvatske dočekao susjede iz Zaprešića, Inter. Nakon 90 minuta Modri su zasluženo slavili s 2:1 i upisali nova tri boda u utrci za naslovom prvaka.

Marjan Altiparmakovski
56'
20
Khaled Mesfin
60'
19
Marin Zulim
80'
Samir Toplak

Iako se moglo očekivati da će trener Zlatko Kranjčar eventualno odmarati neke igrače za okršaj četvrtog pretkola Lige prvaka protiv Red Bull Salzburga, Modri su istrčali u gotovo najjačem mogućem sastavu. Od momčadi koja je iznjedrila veliku pobjedu na Poljudu nedostajali su tek Jonas, Ante Ćorić i Sigali, a na njihovo mjesto uskočili su Henriquez, Domagoj Pavičić i Bojan Knežević.

Prvi pokušaj Dinama prema vratima gostiju vidjeli smo već u četvrtoj minuti kada su na lijevoj strani lijepo kombinirali Alexandru Matel i Knežević čiji je udarac obrana gostiju uspjela blokirati i izbaciti u korner. U 11. minuti dogodio se i prvi udarac u okvir gola kada je s nekih 20 metara pokušao Soudani, ali njegov udarac po sredini gola bio je lak plijen za vratara gostiju, Ivana Čovića.

U 34. minuti Marko Rog dokazao je da onaj pogodak u Splitu nije bio slučajan i da Dinamo ima velikog znalca slobodnih udaraca. Namjestio je Rog loptu na nekih 20 metara od gola, prebacio živi zid, ali na njegovu nesreću lopta se od vratnice odbila u gol aut. Dvije minute kasnije Dinamo je poveo, s lijeve strane ubacio je Knežević, obrana Intera zaboravila je na Soudanija koji glavom iz velike blizine posprema loptu iza leđa Čovića.

Nije Dinamo briljirao u prvom dijelu, ali u usporedbi s predstavom protiv Slaven Belupa vidjeli smo puno brži protok lopte s više točnosti u dodavanjima, a posebno se dojmio mladi Knežević koji se dosta izvlačio na lijevu stranu i u kombinaciji s Fernandesom i Matelom bio konstantna prijetnja. Pohvale za svoj nastup u prvom dijelu svakako je zaslužio i Rog koji se iz utakmice u utakmicu promovira u ključnog igrača i vođu ove momčadi na terenu.

Otvorio je Dinamo drugo poluvrijeme odlučan da brzim drugim golom riješi sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta i visoko pritisnuo goste iz Zaprešića koji su imali velikih problema u iznošenju lopte iz vlastite polovice. Lijepu priliku za prijelomni pogodak propustio je u 55. minuti Petar Stojanović koji je na desnoj strani ispremiješao obranu gostiju, pucao, ali njegov udarac fijuknuo je kraj lijeve vratnice.

Usred dominacije Modrih gosti su pokazali zube i u 64. minuti ozbiljno zaprijetili. Iskosa s lijeve strane pucao je Ivan Blažević no Eduardo je koncentriran i bravuroznom paradom odbija njegov pokušaj u korner.

Ono što su Modri željeli na početku drugog dijela ostvarilo im se tek u 82. minuti kada je Olmo prekrasnim dodavanjem pronašao Fernandesa na lijevoj strani kaznenog prostora. Dinamov napadač nije previše razmišljao i odapeo udarac koji je probio gostujućeg vratara i zasluženo donio Dinamu vodstvo od 2:0.

U prvoj minuti sudačke nadoknade gosti su došli do smanjenja rezultata. Loša reakcija Dinamove obrane omogućila je Blaževiću da postigne počasni pogodak. Bez obzira na ovu mrlju domaći su potpuno zasluženo slavili i s nova tri boda zadržali prvo mjesto na tablici.

U sljedećem kolu Dinamo putuje u Park mladeži na megdan Splitu, a Inter kod kuće dočekuje Lokomotivu.