Milan
Milan 3:2 Torino
Torino

Branimir Korać • nedjelja, 21.08.2016.

Dramatičan dvoboj odigrali su Milan i Torino, a Milan je sezonu otvorio pobjedom 3:2. Torino je zaostajao 3:1 na ulasku u sudačku nadoknadu i svejedno imao veliku priliku završiti neporažen...

Vincenzo Montella krenuo je na klupi Milana pobjedom i to protiv Siniše Mihajlovića koji je prošle sezone sjedio na klupi Milana.

Nije išlo glatko, Milan je slavio 3:2, a Torino je duboko u sudačkoj nadoknadi imao kazneni udarac koji nije iskoristio Belotti.

Mihajlović je u ranoj fazi susreta ostao bez dotad dobrog Adema Ljajića koji je zbog ozljede napustio travnjak već u 28. minuti, a zamijenio ga je Lucas Boye.

Deset minuta kasnije Milan je poveo. Abate nosi dosta zasluge za pogodak koji je postigao glavom raspoloženi Carlos Bacca.

Torino je stigao do poravnanja odmah po povratku s odmora. Molinaro je ubacio, a Belotti zabio za 1:1, no već dvije minute kasnije Bacca vraća prednost na stranu Milana.

Kada je u 62. minuti Bonaventura srušen u 16 metara, a Bacca postigao i treći pogodak, činilo se da je susret riješen, međutim u završnici Torino dolazi do prilike.

Prvo je Daniele Baselli smanjio u 91. minuti, a onda Gabriel Paletta ruši Belottija i zarađuje drugi žuti karton, a Torino kazneni udarac u 94. minuti. Loptu je uzeo upravo Belotti, ali Donnarumma brani njegov pokušaj i spašava Milan.

• Obrisan korisnik22.08.2016. u 13:15
    Prema sažetku izgleda da je ovo bila dosta atraktivna utakmica... Bravo za Milan! Nadam se da se vraćaju na stare slavne staze...