Juventus
Juventus 2:1 Fiorentina
Fiorentina

Dario Dodić • subota, 20.08.2016.

Nogometaši Juventusa u obranu naslova talijanskog prvaka krenuli su domaćom pobjedom protiv Fiorentine. U čvrstom susretu s malo prilika slavio je Juventus 2:1, Violama je presudio Gonzalo Higuain...

Mario Mandžukić dobio je prednost ispred skupog pojačanja Gonzala Higuaina jer Argentinac još uvijek nije na 100% s obzirom da je na pripreme došao s viškom kilograma. Gostujući trener Paulo Sousa u početni je sastav ubacio dvojicu Hrvata, Nikolu Kalinića i Milana Badelja, dok je na klupi za pričuve ostao Hrvoje Milić.

Čvrst susret bolje je otvorio Juventus, kontrolirali su loptu u dobrom dijelu prvog poluvremena, a zahvaljujući golu Samija Khedire na odmor su otišli s minimalnom prednošću. S lijeve je strane u 37. minuti ubacio Chiellini, a Khedira glavom zatresao mrežu Fiorentine. U 65. minuti igru je napustio Badelj, dok je samo minutu kasnije umjesto u drugom poluvremenu nevidljivog Mandžukića ušao Higuain. Fiorentina se budi, preuzima rizik i u 70. minuti dolazi do izjednačenja. S desne je strane korner izveo Iličić, pronašao na petercu Nikolu Kalinića koji glavom matira Buffona za izjednačenje Fiorentine.

Slavlje gostiju trajalo je tek pet minuta, kada se ukazao Higuain i razveselio domaće navijače. Na desetak metara od gostujućeg gola loptu je primio Khedira, presporo je reagirao te je njegov udarac blokiran, ali odbijanac dolazi do Higuaina i Juventus je ponovno u vodstvu. Sousa vadi Iličića u 80. minuti kako bi ubacio i drugog napadača Rossija, ali do kraja susreta mreže su mirovale. Iako se zagrijavao veći dio drugog poluvremena Marko Pjaca nije dobio priliku za ulazak, Massimo Allegri je nakon pogotka Higuaina odlučio zatvoriti igru.