Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.08.2016.

Za razliku od Juventusa, Milana i Rome, Inter i Napoli ne mogu se pohvaliti dobrim početkom sezone. Inter je poražen u gostima kod Chieva, a Napoli je tek remizirao kod Pescare...

Chievo - Inter 2:0

Frank de Boer krenuo je na klupi Intera porazom u Veroni protiv Chieva 2:0. U prvom susretu sezone ostavio je Marcela Brozovića i Ivana Perišića izvan prvih 11 i uveo ih u igru tek u nastavku, Perišića u 61. minuti umjesto Candreve, a Brozovića devet minuta kasnije umjesto Banege.

Inter je odigrao lošu utakmicu i već na poluvremenu trebao je biti u rezultatskom zaostatku, ali Meggiorini je propustio sjajnu priliku u završnici prvog dijela.

U 49. minuti domaćin je ipak poveo. Očajna reakcija obrane Intera koja je ostavila apsolutno samog Valtera Birsu usred kaznenog prostora, ovaj je primio loptu, namjestio se i zabio za vodstvo. Isti igrač zabio je još jednom, u 81. minuti lijepo je pogodio donji kut udarcem s ruba kaznenog prostora.

Bologna - Crotone 1:0

Crotone se 90 minuta očajnički branio u Bologni, ali nije izdržao. Novi prvoligaš dugo je opasno živio, a tek u završnici susreta Bologna je došla do pogotka vrijednog tri boda.

Već u prvom poluvremenu domaćin je stvorio nekoliko izglednih prilika, a najbliže golu bio je kada je Saphir Taider pogodio vratnicu.

U nastavku susreta nastavio se i pritisak Bologne, a pogodak je napokon stigao u 86. minuti. Strijelac je bio Mattia Destro za ipak zasluženu pobjedu Bologne.

Atalanta - Lazio 3:4

Čak sedam golova viđeno je u Bergamu gdje je Lazio slavio s 4:3 protiv domaće Atalante. Franjo Prce i Ivan Vargić ostali su na klupi gostiju i nisu dobili priliku.

Inače Lazio je već na poluvremenu imao ogromnih 3:0 zahvaljujući golovima Cire Immobilea, Wesleyja Hoedta i Cristiana Lombardija.

U drugom dijelu Atalanta je bila bolji i opasniji protivnik te je s dva pogotka Francka Kessieja smanjila na 3:2 i vratila nadu, pritisnula je tražeći poravnanje, ali to je platila četvrtim pogotkom kada je u 89. minuti ostavljeno previše prostora Rimljanima i Basta pronašao samog Cataldija koji podiže prednost. Petagna je ubrzo smanjio na 4:3, ali nije bilo vremena za potpuni povratak.

Pescara - Napoli 2:2

Novak u Serie A Pescara propustila je pobjedu protiv Napolija. Završilo je 2:2 nakon što je Pescara na odmoru imala 2:0 i sve do 60. minute izdržavala napade gostiju.

Već u osmoj minuti domaćin je stigao do vodstva pogotkom Ahmada Benalija koji je najavio da neće ići sve prema planu gostiju. Napoli je u još veće probleme ušao nakon 35 minuta, Gianluca Caprari neočekivano je odveo Pescaru do dva gola prednosti.

U drugom dijelu gosti su još jače pritisnuli i nakon sat vremena igre Dries Mertens smanjio je na 2:1, a isti igrač tri minute kasnije poravnava na konačnih 2:2.

Dario Župarić dobio je priliku kod Pescare od 71. minute kada je zamijenio Andreu Codu dok je Ivan Strinić kod gostiju ostao na klupi.

Genoa - Cagliari 3:1

Ivan Jurić na klupi Genoe startao je domaćom pobjedom protiv Cagliarija 3:1. Dobar nastup njegove momčadi koja je apsolutno dominirala susretom i zasluženo slavila.

Dugo je trebalo da Genoa osigura pobjedu, čak je i zaostajala 1:0 od 66. minute nakon što je Marco Borriello doveo Cagliari u vodstvo.

Međutim u završnici se sve okrenulo, Genoa golovima Oliviera Ntchama, Diega Laxalta i Luce Rigonija odlazi do pobjede.

U redovima Cagliarija priliku je dobio Marko Pajač koji je u 82. minuti zamijenio Marca Capuana.

Empoli - Sampdoria 0:1, Palermo - Sassuolo 0:1

15 minuta u gostujućoj pobjedi Sampdorije dobio je Ante Budimir koji je zamijenio Luisa Muriela, strijelca jedinog pogotka u ovom susretu. Muriel je pobjedu gostima donio golom u 37. minuti. Domaćin je susret završio s desetoricom nakon isključenja Maccaronea u 84. minuti.

Gostujuću pobjedu upisao je Sassuolo koji je također s 1:0 svladao Palermo. Na golu Palerma stajao je Josip Posavec koji nije uspio zaustaviti kazneni udarac Berardija u 31. minuti. I ovdje je domaćin završio s igračem manje i to nakon isključenja Rajkovića.