Branimir Korać • subota, 10.09.2016.

Slaven Bilić nikako ne može biti zadovoljan ulaskom u sezonu, a novi poraz upisao je na svom stadionu protiv Watforda koji je nakon što je gubio 2:0, slavio s 4:2...

Middlesbrough - Crystal Palace 1:2

Crystal Palace stigao je do prve pobjede, a Middlesbrough do prvog poraza u ovoj sezoni. Na Riversideu uspješniji su bili gosti koji su slavili s 2:1.

Iako je imao dosta problema s izostancima, Alan Pardew složio je taktiku s kojom je uspio nadmudriti Aitora Karanku i uzeti puni plijen.

Ovosezonska pojačanja Palacea, braća Benteke bili su u sastavu, a onaj poznatiji, Christian, doveo je goste u vodstvo već u 16. minuti susreta.

Neposredno prije odlaska na odmor Daniel Ayala poravnao je na 1:1 da bi na samom otvaranju drugog dijela raspoloženi Wilfried Zaha osigurao tri boda gostima iz Londona.

Stoke - Tottenham 0:4

Spursi su odigrali odličnu utakmicu u gostima kod Stokea i upisali su pobjedu 4:0. Osim efikasnog nastupa, Pochettina će radovati i prekid suše Harryja Kanea koji je napokon postigao pogodak.

Stoke neprepoznatljiv, niti sjena one čvrste momčadi koja na svom stadionu predstavlja poseban problem. Ovdje je Tottenham postigao četiri pogotka, a mogao je još nekoliko.

U 41. minuti krenula je golijada gostiju. Eriksen je ubacio loptu za odličnog Sona koji je brži u reakciji od obrane Stokea i zabija za vodstvo.

U drugom dijelu potpuni raspad domaćina. Nakon samo deset minuta uslijedila je nova dobra akcija gostiju s istim protagonistima i u istim ulogama, Eriksen je asistirao, a Korejac zabio za 2:0.

Tri minute kasnije kontranapad gostiju i treći pogodak, akciju je završio Bamidele Alli i Stoke se našao u velikim problemima.

Iz njih nije uspio izaći, nije bilo niti naznake da će uspjeti, a gosti su samo povećali prednost pogotkom Kanea za 4:0 čime je stigao do brojke od 50 golova u dresu Spursa u Premierligi.

West Ham - Watford 2:4

West Hamova obrana još jednom izgledala je tragično i primila je čak četiri gola na svom travnjaku od Watforda. Da stvar bude još lošija po Slavena Bilića, Hammersi su vodili 2:0, a na kraju izgubili 4:2.

Nakon prvih pola sata sve se činilo idealnim za West Ham koji je vodio 2:0 golovima Michaela Antonija, imao je utakmicu pod kontrolom i ništa nije govorilo da bi se mogao dogoditi ovakav preokret.

Međutim u zadnjih pet minuta prvog poluvremena stvari su krenule potpuno krivim smjerom za domaćina. Watford je preko Ighala i Deeneyja poravnao na 2:2 i umjesto da Bilićeva momčad ima ugodnu prednost na odmoru, gosti su se potpuno vratili.

Odmah na startu drugog dijela Capoue i Holebas potpuno su šokirali West Ham, dovršili su preokret i svi pokušaji domaćina u nastavku bili su bezuspješni, Bilić je upisao novi poraz i West Ham je pao čak na 17. poziciju.

Bournemouth - WBA 1:0

Prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Bournemouth koji je na svom stadionu s 1:0 bio bolji od WBA. Pogodak za pobjedu postigao je u 79. minuti Callum Wilson na asistenciju Adama Smitha.

Arsenal - Southampton 2:1

Drama u Londonu završila je pozitivno za navijače Arsenala koji je izvukao 2:1 pobjedu protiv Southamptona.

Wenger je odmah u vatru bacio pojačanja Shkodrana Mustafija i Lucasa Pereza, ali do vodstva su stigli gosti i to uz veliku dozu sreće. Tadić je izveo slobodni udarac koji je Čech odbio u gredu, no lopta se vratila i pogodila ga u leđa te završila u mreži.

Nakon pola sata igre Arsenal je stigao do poravnanja krasnim pogotkom Laurenta Koscielnyja koji je lijepim udarcem preko glave svladao Forstera.

U nastavku susreta domaćin je pokušavao doći do preokreta i uspio je tek duboko u sudačkoj nadoknadi. U 90. minuti Fonte je srušio Girouda, dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Santi Cazorla.

Burnley - Hull 1:1

Duboko u sudačkoj nadoknadi do boda je došao Hull koji je odigrao 1:1 protiv Burnleyja. Domaćin je poveo pogotkom Defoura u 72. minuti, imao je vodstvo sve do 95. minute kada Robert Snodgrass zabija za 1:1.