Filip Martinović • četvrtak, 22.09.2016.

Na stadionu Camp Nou odigran je veliki derbi petog kola La Lige između Barcelone i Atletico Madrida. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a gol za Katalonce zabio je naš Ivan Rakitić. U druge dvije utakmice Athletic Bilbao je svladao Granadu s 2:1, dok je Real Sociedad slavio s uvjerljivih 4:1 protiv Las Palmasa...

Barcelona je bila bolja u prvom dijelu, napadala je i bila konkretnija, te na kraju zasluženo s prednošću otišla na odmor. Prvi pokušaj zabilježen je u 14. minuti kada je dobro prošao Messi i pucao, ali je Oblak bio spreman. Dvije minute kasnije gosti su uzvratili, Carrasco je pucao iskosa s lijeve strane, ali je spreman bio ter Stegen. U 33. minuti najbolja prilika za Barcu, Alba je ubacio s lijeve strane, Luis Suarez prvi došao do lopte, ali je Godin to blokirao u zadnji tren. Naš Ivan Rakitić u prvom je dijelu bio jedan od najboljih na terenu, u 36. minuti ukrao je loptu gostima, uposlio Neymara koji je pucao malo pokraj gola.

Sjajno prvo poluvrijeme naš Ivan Rakitić okrunio je golom u 41. minuti. Barca je izvela korner preko Neymara koji je kratko dodao do Inieste, ovaj je ubacio, a Rakitić je bio najviši u skoku i zabio.

Drugo poluvrijeme počelo je vrlo atraktivno s obje strane, a dobro je u 46. minuti zapucao Griezmann, ali je spreman bio ter Stegen. U 59. minuti igru je morao napustiti najbolji igrač Barcelone Leo Messi zbog ozljede prepona (čeka ga pauza tri tjedna). Atletico je izjednačio već u 61. minuti, a gol je zabio igrač koji je samo par minuta ranije ušao u igru. Mascherano se poskliznuo pa je Angel Correa izašao sam na njemačkog vratara i poravnao rezultat. Barcelona je u 83. minuti bila vrlo blizu novog vodstva, Neymar je izveo prekid, a Gerard Pique je loptu glavom poslao tik uz lijevu stativu. Naš Ivan Rakitić je u 88. minuti mogao zabiti i drugi pogodak, sjajno je loptu kroz noge gurnuo Godinu, ali je pucao neprecizno.

U druge dvije utakmice igrane u tom terminu, pobjede su ostvarili Athletic Bilbao i Real Sociedad. Bilbao je rezultatom 1:2 slavio na gostovanju kod Granade, a poveli su pogotkom Garcie. Na 1:1 poravnao je Gonzalez da bi pobjedu gostima donio Laporte pogotkom u 77. minuti. Real Sociedad s visokih je 4:1 slavio protiv Las Palmasa. Golove za Sociedad zabili su Willian Jose dva puta, Vela te Zurutuza, dok je za goste pogodio Tanausu. Marko Livaja utakmicu je proveo na klupi.

• cameosis22.09.2016. u 15:04
    gol za Katalonce zabio je naš Ivan Rakitić Naš Ivan Rakitić u prvom je dijelu Sjajno prvo poluvrijeme naš Ivan Rakitić okrunio je golom Naš Ivan Rakitić je u 88. minuti mogao zabiti i drugi pogodak ajde, i jednom napisati "naš" je već poluprofesionalno, ali kod svake spomene rakitića... [više na forumu]
    cameosis
  • Obrisan korisnik22.09.2016. u 09:49
    Pique dobit loptu kroz noge onak i onda padne gol hahaha, da je taj čovjek nije španjolac njega nebi bilo na mapi
  • Obrisan korisnik22.09.2016. u 08:40