Liga prvaka, skupina B, 5. kolo, 23.11.2016, 20:45 h
Napoli
Napoli 0:0 Dynamo Kijev
Dynamo Kijev

Dario Dodić • srijeda, 23.11.2016.

U drugom susretu skupine B Lige prvaka Napoli i Dynamo Kijev odigrali su mršavih 0:0. Rezultat je to koji ostavlja stvari otvorenima u posljednjem kolu, izvjesno je tek da se Dynamo oprašta od Europe...

Nakon čudesnog remija Bešiktaša i Benfice Napoli bi pobjedom protiv Dynamo Kijeva došao nadomak prolaska u osminu finala Lige prvaka. Bez Ivana Strinića i Marka Roga (nisu bili niti na klupi) Napoli je od prve minute jurišao po sva tri boda i komotnu poziciju pred posljednje kolo u skupini B, ali dohvatio je samo bod.

Iako bi pobjeda goste iz Ukrajine dovela u odličnu poziciju za borbu čak i za osminu finala Lige prvaka, na terenu je u dobroj mjeri postojala samo domaća momčad, gosti praktički nisu opasnije zaprijetili.

Imala je nekoliko izglednih prilika momčad Napolija, predvođena iznimno raspoloženim Driesom Mertensom, ali obrana Kijevljanja, u kojoj je 90 minuta odradio i Domagoj Vida, nije popuštala pa ćemo rasplet ove vrlo zanimljive skupine doznati tek u posljednjem kolu.