Niko Rukavina • subota, 26.11.2016.

Kovačev Eintracht iz Frankfurta na domaćem je terenu svladao Borussiju Dortmund i skočio na treće mjesto ljestvice. Hoffenheim Andreja Kramarića remizirao je kod druge Borussije u Mönchengladbachu, a najefikasniju utakmicu subote odigrali su „davljenici“ HSV i Werder.

Eintracht iz Frankfurta Nike Kovača nastavio je sa sjajnom formom i na domaćem je terenu svladao jaku Borussiju Dortmund. Kovač je još jednom pogodio s izmjenama budući da mu je pobjedu u 79. minuti donio Haris Seferović koji je u igru ušao osam minuta ranije.

Prvi dio dvoboja u Frankfurtu prošao je bez pogodaka, ali uz bolju igru gostiju koji su imali 64 posto vremena loptu u svojim nogama i više prigoda od kojih su najizglednije imali Andre Schürrle i Pierre-Emerick Aubameyang.

No, u prvoj minuti nastavka Eintracht je stigao do vodstva. Timothy Chandler je ubacio, a Szabolcs Huszti neobranjivim udarcem pogodio za vodstvo svoje momčadi. U nastavku utakmice Dortmunđani su i dalje držali loptu u svojim nogama, ali je domaća ekipa bila puno opasnija.

Ipak, Borussia je izjednačila u 77. kada Aubameyang pogađa glavom na asistenciju Ousmanea Dembelea. Na semaforu je neodlučeno stajalo svega dvije minute, budući da je Kovačev džoker s klupe Seferović u 79. zabio za konačnih 2:1, na asistenciju Husztija.

U ostale četiri popodnevne utakmice 12. kola njemačke Bundeslige nije bilo pobjednika. Hoffenheim Andreja Kramarića odigrao je 1:1 na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach.

Borussia je došla u vodstvo u 25. minuti kada je Mahmoud Dahoud zabio lijepo plasiranim udarcem na asistenciju Christoph Kramera. Domaćini su držali prednost sve do 53. kada je Nadiem Amiri zabio lijepim udarcem s 23 metra u akciji u kojoj je sudjelovao i Kramarić.

U dvoboju momčadi s dna ljestvice, HSV i Werder u Hamburgu su remizirali u utakmici na kojoj su sva četiri pogotka pala u prvom dijelu. Domaćini su poveli već u 3. minuti kada je Michael Gregoritsch glavom realizirao nabačaj Lewisa Holtbyja.

Werder je do izjednačenja stigao u 14., nakon što je Fin Bartels lažnjakom izbacio svojeg čuvara i poentirao za 1:1. Novu prednost HSV-u donio je Gregoritsch svojim drugim pogotkom u 28., na asistenciju Nicolaia Mullera, a golijadu u prvom dijelu zaključio je Serge Gnabry nakon sjajnog soloprodora za konačnih 2:2.

Nastavak utakmice bio je puno slabiji od prvog dijela te su momčadi na kraju podijelile bodove. HSV i dalje ne zna za pobjedu i čvrsto sjedi na dnu ljestvice.

Ingolstadt je nakon prve prvenstvene pobjede u prošlom kolu, došao do remija na domaćem terenu protiv Wolfsburga. Za domaćine je u 14. minuti Moritz Hartmann promašio penal, da bi Anthony Jung glavom u 31. zabio za 1:0.

Ingolstadt je vodstvo držao sve do 78. kada je Daniel Caligiuri zabio za konačnih 1:1.

Köln i Augsburg odigrali su bez pogodaka na Rhein Energie stadionu. Köln je time propustio skočiti na treće mjesto, dok je Augsburg upisao treću utakmicu bez poraza.