Dario Dodić • nedjelja, 27.11.2016.

Dvama domaćim pobjedama zaključeno je 12. kolo Bundeslige. Schalke je s 3:1 svladao Darmstadt, dok je Hertha u prilično nervoznoj utakmici s 2:1 pobijedila Mainz i preuzela treće mjesto...

Nogometaši Schalkea još su jednom sjajnom predstavom potvrdili da je loš ulazak u sezonu stvar prošlosti. Na svojoj su Veltins Areni s 3:1 svladali Darmstadt za treću prvenstvenu pobjedu zaredom. Nakon početnih pet poraza u Bundesligi, Schalke već sedam utakmica ne zna za poraz, pet puta su upisali sva tri boda, a dvaput remizirali.

Nije dobro počelo za Schalke, već u šestoj minuti poveo je Darmstadt. Sirigu je sjajnom loptom u prostor proigrao Hellera, koji prelazi vratara Fahrmanna i zabija za 0:1.

Brzo se domaći vraćaju u igru, s lijeve je strane ubacio danas raspoloženi Choupo-Moting, točno na glavu Kolašinca koji zabija za 1:1. Mogao je Choupo-Moting nakon samo dvije minute dovesti Schalke u vodstvo, ali njegov udarac iz jedanaesterca brani vratar Esser.

U drugom se poluvremenu ipak iskupio Schalkeov napadač za promašeni jedanaesterac, igrala se 60. minuta, dobar dio posla odradio je Konopljanka po lijevoj strani, zavrnuo u sredinu gdje se Choupo-Moting snalazi bolje od braniča i zabija za vodstvo Schalkea. U samoj završnici Konopljanka lijepo pronalazi Schopf koji postavlja konačnih 3:1. Antonio-Mirko Čolak odigrao je svih 90 minuta za Darmstadt.

Hertha je uz puno muke svladala Mainz i s nova tri boda došla do treće pozicije, bodovno poravnata s četvrtoplasiranim Eintrachtom Nike Kovača. Obje su momčadi vrlo nervoznu utakmicu završile s deset igrača u polju, ali na kontu golova prednost je otišla na stranu Herthe, 2:1.

Poveli su gosti iz Mainza u 25. minuti, lijepo je po desnoj strani prošao De Blasis i u sredinu poslao prizemnu loptu, od bloka se odbija na noge Seydelu koji bez problema zabija za 0:1.

Brzo je stigao odgovor Herthe, koja ove sezone na svom stadionu ima šest pobjeda u šest susreta (uključivši pobjedu nad Mainzom), u 36. minuti Vedad Ibišević iz teške situacije donosi izjednačenje Herthe.

Isti je igrač u 67. minuti, ponovno na dodavanje Kaloua, donio sva tri boda Herthi, a već u 74. je isključen zbog potezanja protivničkog igrača. Napomenimo da je u 62. minuti i Mainz ostao s igračem manje, isključen je Gbamin.