Fiorentina
Fiorentina 2:1 Sassuolo
Sassuolo

Petar Jenjić • ponedjeljak, 12.12.2016.

U pretposljednjem susretu 16. kola talijanske Serie A, nogometaši Fiorentine slavili su kod kuće protiv Sassuola rezultatom 2:1, a oba je pogotka za momčad iz Firence postigao Nikola Kalinić, prvi na asistenciju Milana Badelja...

Nakon što su pobjedom zaključili grupnu fazu Europske lige na prvom mjestu pred nogometašima Fiorentine bio je novi susret u domaćem prvenstvu. Protivnik im je bio Sassuolo, koji je svoj nastup u Europskoj ligi zaključio na posljednjem mjestu skupine, dok niti u prvenstvu ne briljiraju. Pobjedom u prošlom kolu protiv Empolija prekinuli su niz od šest utakmica bez slavlja.

Prvu je prigodu na utakmici za Fiorentinu imao Josip Iličić u drugoj minuti, ali je slobodni udarac slovenskog nogometaša otišao pored gola.

Isti je igrač izveo slobodni udarac osam minuta kasnije. Lopta je zapela u živom zidu i odbila se do Milana Badelja, čija je visoka lopta došla u kazneni prostor do Nikole Kalinića, koji je lijepo izbjegao zaleđe i još ljepše volejem matirao Andreu Consiglija. Bio je ovo sedmi prvenstveni pogodak za hrvatskog napadača, a tek prvi na domaćem terenu.

Pola sata kasnije, Kalinić je postigao novi pogodak, još ljepši od prvog. Federico Chiesa je ubacio prizemnu loptu s desne strane, a napadač Fiorentine efektno pogodio petom za 2:0.

Sve do 77. minute ništa se značajnije nije događalo, a tada je, iz prvog udarca u okvir u drugom poluvremenu, Sassuolo smanjio zaostatak. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru i nekoliko odbijanaca, put do mreže je pronašao Francesco Acerbi.

Do kraja su susreta domaćini pokušali još dva puta doći do pogotka, preko Cristiana Tella i Federica Chiese, ali je Consigli bio siguran na vratima gostujuće momčadi.

Milan Badelj i Nikola Kalinić odigrali su svih 90 minuta za Fiorentinu, dok je Hrvoje Milić ušao u samoj završnici utakmice.

Ovom je pobjedom Fiorentina preskočila Inter i Torino te došla na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice s 26 bodova, dva manje od Atalante. Sassuolo je trenutno na 15. mjestu sa 17 bodova.