Cagliari
Cagliari 0:5 Napoli
Napoli

Dario Dodić • nedjelja, 11.12.2016.

Nogometaši Napolija bili su vrlo inspirirani u ranom poslijepodnevnom terminu 16. kola Serie A. Na gostovanju kod Cagliarija slavili su s 5:0, a domaćini su se mogli provesti i puno gore...

Od prve do posljednje minute samo je jedna momčad igrala na Sant'Elia stadionu u Cagliariju, igrači Napolija početni pritisak do kraja nisu popustili pa je bilo samo pitanje vremena kad će prvi put kapitulirati Storari i "odčepiti slavinu".

Od prve je minute u dresu Napolija zaigrao i Ivan Strinić, odigrao je dobru partiju, bez pogreške u obrani i s nekoliko vrlo upotrebljivih centaršuteva u napadu, posebno iz kornera. Odigrao je hrvatski reprezentativac svih 90 minuta.

Posebno je raspoložen kod gostiju bio Dries Mertens, Belgijac je zabio tri od pet golova Napolija, a u 75. minuti napustio je teren uz ovacije mnogobrojnih gostujućih navijača.

Dugo je Cagliari odolijevao napadima Napolija, tek su popustili u 34. minuti kada je upravo Mertens iz okreta matirao Storarija za vodstvo Napolija. Jednom kad su gosti načeli mrežu Cagliarija, povratka više nije bilo. U posljednjim trenucima prvog dijela zabija Hamšik za 2:0, a lijepim golom Zielinskog iz 51. minute Napoli dolazi i do trećeg pogotka.

Mertens podiže na 4:0 u 69. minuti na lijepu asistenciju Insignea, domaći branič ga nije uspio zaustaviti iako mu je uspio poderati dres. I s poderanim dresom Mertens samo tri minute kasnije postavlja konačnih 5:0 prekrasnom solo-akcijom.

Marko Rog dobio je priliku pri rezultatu 4:0, ušao je umjesto strijelca trećeg pogotka Zielinskog i odigrao vrlo dobrih 20 minuta. U napadačkim se akcijama stalno nudio, tražio loptu i sudjelovao u kombinacijama Napolija na malom prostoru kojima su izluđivali domaće igrače. Obrambene je zadatke odradio bez pogreške, bio je vrlo rastrčan i ukoliko ovako nastavi mogao bi i češće dobivati priliku kod trenera Sarrija.