Dario Dodić • nedjelja, 11.12.2016.

Odigrana su četiri poslijepodnevna susreta 16. kola Serie A u kojima su bolje prošli gosti. Juventus je preokretom došao do bodova u gradskom derbiju protiv Torina, Udinese je slavio kod Atalante, kao i Chievo kod Palerma. Jedino su Bologna i Empoli remizirali...

U gradskom derbiju u Torinu istoimeni domaćin ugostio je Juventus za koji su od prve minute u vršku napada započeli Mandžukić, Higuain i Cuadrado. Oporavljenik Dybala ostao je na klupi, kao i Miralem Pjanić.

Kao i proteklih nekoliko tjedana za igru je bio raspoložen hrvatski napadač, ali nije uspio iskoristiti prigode iz desete i 14. minute. A onda je uslijedila kazna domaće momčadi. S desne je strane ubacio Baselli, Belotti se bez problema izborio za poziciju pokraj nemoćnog Lichtsteinera i glavom zabio za vodstvo Torina.

Nije dugo trajalo vodstvo domaćih, već u 28. minuti Cuadrado započinje akciju, gura do Mandžukića koji petom proigrava Higuaina, Argentinac lijepo poentira za 1:1. Mandžukić je kao i u prošlim utakmicama bio jedan od najboljih braniča Juventusa, a posebno ga je pogodila kriva odluka suca Rocchija iz 37. minute kada je jedan čisti klizeći start hrvatskog reprezentativca okarakterizirao prekršajem. Mandžo je poludio na odluku i zaradio žuti karton, nakon čega se nije mogao riješiti nervoze.

Nije Juventus posebno dobro izgledao, niti se činilo da bi mogao doći do vodstva, bliže je pogotku bio Torino, pogotovo u 60. minuti kada je sjajan udarac uputio Baselli, ali na putu do gola blokirao ga je Mandžukić.

S obzirom na žuti karton i nešto nervozniji nastup nije bilo čudno kada je Allegri u 71. minuti umjesto Mandžukića uveo Paula Dybalu. Mogao je Torino do vodstva, ali Ljajićev pokušaj nije bio precizan, a u 82. minuti do vodstva dolazi Juventus. Dugu loptu poslao je Chiellini, Argentinac se sjajno snašao između dvojice braniča Torina i preciznim udarcem s 14 metara matirao Harta. Konačnih 3:1 postavio je Pjanić u sudačkoj nadoknadi nakon što mu je Hart prvi pokušaj obranio.

Atalanta je nakon poraza od Juventusa u prošlom kolu istovjetnim rezultatom, 3:1, izgubila kod kuće protiv Udinesea. Poveli su gosti preko Zapate u 45. minuti, a na samom početku drugog dijela Kurtič vraća stvari na početak i donosi izjednačenje Atalanti.

U 51. minuti u igru je za Udinese ušao i Stipe Perica, bio je vrlo raspoložen za igru, ali nije izravno utjecao na promjenu rezultata. Ipak, u 72. minuti Fofana prekrasnim pogotkom na dodavanje Thereaua zabija za 1:2, a konačnih 1:3 postavlja Thereau na dodavanje Fofane u samoj završnici susreta.

Atalanta 1-3 Udinese Calcio - All Goals And... by SkyKooora17

Josip Posavec još je jednom bio na streljani na golu Palerma, koji je kod kuće s 0:2 izgubio od Chieva. Bio je vrlo dobar hrvatski vratar, ali nije bio dovoljan protiv Chieva i katastrofalnih braniča Palerma.

Valter Birsa u 14. je minuti doveo Chievo u vodstvo nakon što se lako otresao Anđelkovića i preciznim udarcem pospremio loptu u "malu mrežicu". Konačnih 2:0 postavio je Pellissier svojim 100. golom u Serie A nakon katastrofalne pogreške domaće obrane.

US Città di Palermo 0-2 Chievo Verona - All... by SkyKooora17

U posljednjem susretu Bologna je ugostila Empoli, dominirali su domaćini i imali pregršt sjajnih prilika, ali nisu uspjeli matirati sjajnog vratara Skorupskog, završilo je bez pogodaka, 0:0.