Inter
Inter 2:0 Genoa
Genoa

Niko Rukavina • nedjelja, 11.12.2016.

Nogometaši Intera na domaćem terenu svladali su Genou, koju vodi Ivan Jurić s 2:0, a oba pogotka na utakmici zabio je sjajni Marcelo Brozović na asistenciju portugalskog reprezentativca Joao Marija.

Iako je Genoa bolje ušla u utakmicu i izgledalo je kako će Inter nastaviti sa serijom loših rezultata, domaćine je u prvom dijelu poluvremena spasio Samir Handanović, a vodu na Interov mlin okrenuo je Marcelo Brozović pogotkom u 38. minuti. Ivan Perišić igrao je od 57. minute utakmice.

Utakmica nije počela najbolje za Inter. Gosti su u prvih pola sata bili puno bolja momčad na terenu, a Nerazzurre je na životu držao Handanović pravovremenim intervencijama. Ipak, u posljednjoj dionici poluvremena Interisti su se dignuli i u 38. stigli do vodstva.

Joao Mario centrirao je iz kornera, a Brozović je lijepim udarcem iz prve pogodio za prednost Intera pred odlazak na odmor.

I u nastavak utakmice Genoa je ušla bolje. U 53. minuti u jako dobroj situaciji našao se Lucas Ocampos, no Handanović je još jednom bio siguran. Inter je pogodak za 2:0 zabio u 63. minuti po uhodanom sistemu Mario-Brozović.

Portugalski internacionalac odradio je najveći dio posla, prošao je kroz obranu gostiju i uposlio Brozovića koji prima loptu na 12 metara od Perinovog gola i snažnim udarcem poentira za lijepu prednost domaće ekipe i svoj treći pogodak u prvenstvu.

Drugi pogodak domaćina potpuno je demoralizirao igrače Genoe i Inter je do kraja utakmice sigurno sačuvao stečenu prednost koja je barem malo popravila raspoloženje Stefana Piolija, dok je momčad Ivana Jurića ostala na 13. mjestu sa sigurnih 11 bodova od zone ispadanja.