Roma
Roma 1:0 Milan
Milan

Marjan Kreševac • ponedjeljak, 12.12.2016.

Na Olimpicu je odigran derbi 16. kola Serie A u kojem je Roma dočekala AC Milan u borbi za drugo mjesto. Domaći su pokazali više od igre tijekom cijelog susreta i na kraju zasluženo slavili s 1:0...

Nakon što su oba kluba u prošlom kolu upisali pobjede, Roma je slavila u gradskom derbiju protiv Lazija, a Milan je donio tri boda s gostovanja kod Crotonea, pobjednik današnjeg derbija učvrstio se na drugom mjestu prvenstva i približio se vodećem Juventusu na svega četiri boda.

Domaći su bolje ušli u susret i u prve tri minute natjerali Gianluigija Donnarummu na dvije intervencije, prvo je nogom pokušao Edin Džeko u drugoj minuti, a već u sljedećem napadu Federico Fazio, no zahvaljujući gostujućem vrataru bez promjene rezultata.

U prvih 25 minuta gosti iz Milana bili su nevidljivi na terenu, a onda su dobili sjajnu priliku zahvaljujući prekršaju Wojciecha Szczesnyja na Lapaduli. Loptu je na bijelu točku postavio M'Baye Niang, ali Szczesny se iskupio za skrivljeni jedanaesterac i lijepom paradom spriječio goste da dođu u vodstvo.

I u drugom dijelu nastavila se dominacija Rome, sijevalo je sa svih strana i ono što je bilo neminovno dogodilo se u 62. minuti susreta. Kostas Manolas je glavom spustio loptu za Radju Nainggolana koji je odapeo ljevicom i pogodio za apsolutno zasluženo vodstvo Rimljana.

Ni nakon što su se gosti našli u rezultatskom deficitu nisu našli pravi odgovor na terenu, baš suprotno, domaći su imali priliku za udvostručenje vodstva, ali Džeko je u 82. minuti ponovno izgubio u nadmetanju s Donnarummom. Da ne ispadne da Milan nije imao baš nikakvu priliku pobrinuo se Manuel Locatelli koji je okušao udarac iz daljine, lak plijen za domaćeg vratara.

Mario Pašalić kod gostiju je igrao do 84. minute.

U sljedećem kolu Roma ide u goste lideru Juventusu, a Milan kod kuče dočekuje Atalantu.

• Obrisan korisnik13.12.2016. u 14:16
    zaslužena pobjeda Rome, bolja su momčad, u Milanu previše grešaka pa i promašen penal