Tricaški raspoložena Cedevita do pobjede nad Zadrom

Petar Jenjić • subota, 07.01.2017.

U susretu 17. kola regionalne lige košarkaši Cedevite slavili su na gostovanju kod Zadra rezultatom 94:80, ponovno predvođeni sjajnim Ryanom Boatrightom...

Nakon utakmice protiv Valencije u kojoj su imali svoje šanse za pobjedu, pred košarkašima Cedevite bilo je gostovanje protiv Zadra, koji je u prošlom kolu ABA lige upisao veliki poraz 113:65. Prije nešto više od dva tjedna Vitamini su bili bolji u 11. kolu prvenstva Hrvatske, dok večeras nisu mogli računati na ozlijeđenog Tomasa. Plantak, s druge strane, nije imao u sastavu Vladovića i Marinkovića.

Zadar je postigao da Cedevita uđe u njihov ritam, još je i najbolji pojedinac Ryan Boatright zbog ranih prekršaja morao na klupu. Razigrali su se Barać i Ramljak, dok je zakucavanjem Mazalina domaćin poveo 17:13 i prisilio klupu zagrebačke momčadi na minutu odmora.

Domaćin je na svako približavanje imao spreman odgovor, nekoliko ukradenih lopti donijelo je lagane poene, dok je Bašić ubacio tri trice u drugoj četvrtini. U samoj je završnici prvog poluvremena Boatright smanjio na poen zaostatka (47:46).

Cedevita je odlično otvorila nastavak susreta predvođena ponovno raspoloženim Boatrightom ubacila tri trice. Nakon dvije i pol minute Vitamini su već otišli na dvoznamenkastu razliku, ubačajem Muse. Imali su gosti u tom periodu i 13 koševa prednosti.

U posljednju je četvrtinu Cedevita ušla bez najboljeg pojedinca, Boatrighta, a Zadar je ponovno vratio u egal serijom 10:2, sedam minuta prije kraja. Međutim, više od toga nije išlo. Cedevita je ponajviše zahvaljujući sjajnom šutu za tricu (14/27) zadržala prednost i došla do uvjerljive pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Ryan Boatright s 27 poena (3/5 za dva, 6/8 za tricu, slobodna bacanja 6/6), dok je Džanan Musa dodao 14 koševa(4/6 za dva, 2/3 za tricu).

Najbolji je kod Zadra bio Boris Barać sa 17 koševa (3/7 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 5/6), dok je Ivan Ramljak dodao 16 poena (5/7 za dva, 2/4 za tricu).