Petar Jenjić • subota, 07.01.2017.

U susretu 17. kola regionalne ABA lige, košarkaši Partizana bili su bolji od Karpoš Sokolija rezultatom 76:72, čime su došli do osme uzastopne pobjede u ovom natjecanju...

Partizan nastavlja sa sjajnom formom u regionalnoj ligi. Beogradska momčad danas je u sklopu 17. kola u Pioniru nadigrala Karpoš Sokoli i došla na omjer 14-3, dok su Makedonci pali na 5-12.

Osim početnih minuta, domaćin je vodio gotovo čitav susret. Tijekom druge četvrtine imali su, do tada, najvećih devet poena prednosti, ali je Karpoš do poluvremena smanjio na samo tri koša zaostatka (34:31). U nastavku susreta Partizan je imao i 16 poena viška, dok su gosti prijetili u serijama. Do kraja je susreta Karpoš uspio tek ublažiti poraz. Konačnih 76:72 bila je najmanja razlika još od druge dionice.

Novica Veličković bio je najbolji kod Partizana sa 17 poena (5/16 iz igre, slobodna bacanja 6/6) i sedam skokova, dok je William Hatcher dodao 16 poena (5/13 iz igre, slobodna bacanja 4/4).

Bojan Trajkovski predvodio je Karpoš s 19 ubačaja (7/12 iz igre, slobodna bacanja 2/2), dok je Zoran Vrkić ubacio 18 poena (4/6 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 1/1) uz sedam skokova. Dominik Mavra ostao je bez poena (0/2 za tricu) uz četiri skoka i sedam asistencija.