Cibona uz dosta muke svladala MZT, prvi nastup Luke Žorića

Branimir Korać • nedjelja, 08.01.2017.

Cibona je u 17. kolu ABA lige ugostila MZT iz Skoplja te je upisala pobjedu 87:79. Makedonci su se u završnici vratili u utakmicu nakon dvoznamenkastog zaostatka, ali Cibosi su ipak priveli dvoboj kraju...

Cibona nije dozvolila iznenađenje protiv MZT-a iako je makedonska momčad stvorila dosta problema Cibosima i držala je u neizvjesnosti do samog kraja. Međutim domaćin je ipak upisao pobjedu 87:79 zaključivši susret serijom 11:2.

Bio je to ujedno i prvi nastup povratnika Luke Žorića koji je na parketu proveo 15 minuta i za to vrijeme ubacio četiri poena (1/4 za dva) i imao dosta problema s osobnim pogreškama.

Posebno raspoloženi u domaćem sastavu bili su Željko Šakić i Scott Reynolds koji su jedini odradili svih 40 minuta i pritom se istaknuli realizacijom (Šakić) i razigravanjem (Reynolds).

Počelo je dobro za domaćina koji je u utakmicu krenuo bolje nego MZT i početkom druge četvrtine poveo je s 23:14 te se činilo da će imati lagan posao.

Međutim Makedonci se nisu predavali i uspjeli su se vratiti na samo poen zaostatka i potpuno otvoriti utakmicu uoči drugog poluvremena.

I tu se Cibona uspjela odvojiti, imala je u završnici treće dionice i visokih 69:55, na startu posljednje četvrtine i dalje dvoznamenkastu prednost, ali nakon toga krenula je serija koju je predvodio Charlon Kloof i koja je vratila MZT u utakmicu.

Nizozemski reprezentativac u kratkom razdoblju ubacio je čak 12 poena i MZT je poveo sa 77:76 da bi seriju gostiju prekinuo tricom Domagoj Bošnjak.

Nakon toga Cibona je uspjela vratiti kontrolu susreta na svoju stranu i otišla je do pobjede.

Šakić je susret završio s 26 poena i devet skokova, a Reynolds je dodao 19 poena i 13 asistencija. Kod gostiju Drenovac je ubacio 27 poena uz pet skokova, a Kloof 16 poena uz osam asistencija.