Odličan otpor Mega Leksa, Zvezda ipak do pobjede u produžetku

Petar Jenjić • ponedjeljak, 09.01.2017.

Crvena Zvezda slavila je na gostovanju kod Mega Leksa nakon produžetka 69:81 i ostala na stopostotnom omjeru u regionalnoj ABA ligi. Momčad iz Sremske Mitrovice pružila je odličan otpor, ali ipak nedovoljno za svoje današnje protivnike...

Sremska Mitrovica po prvi puta je ove sezone ugostila najbolju momčad regionalne lige, Crvenu zvezdu. Do sada neporažena Zvezda prije tri dana je očitala košarkašku lekciju Žalgirisu u Euroligi, u eventualnom umoru su neku malu šansu vidjeli i današnji domaćini jer je uvijek poseban motiv igrati protiv aktualnog prvaka, posebno kada nemate što izgubiti. Mega je odigrala jako dobru, hrabru utakmicu, gotovo stalno se vraćala iz zaostatka i u konačnici uspjela izboriti produžetak, međutim snaga Zvezde je u produžetku izašla na vidjelo pa je beogradska momčad upisala 17. pobjedu ove sezone.

Dodatno pojačanje za beogradsku momčad svakako je dolazak Deona Thompsona iz Galatasaraya koji je upisao svoj debi u crveno-bijelom dresu, ušavši u igru sredinom prve četvrtine. Susret je nešto bolje otvorio domaćin, dobro su šutirali za tricu i tako održavali egal. Već spomenuti Thompson odlično je iskoristio svoje prve minute i ubrzo došao do dvoznamenkastog broja koševa. Iako su preuzeli inicijativu na terenu, posebno zahvaljujući dobroj obrani, slabo su šutirali s perimetra i nisu se previše odmaknuli.

Bilo je samo pitanje vremena kada će Zvezda doći do značajnije prednosti, što se dogodilo u 17. minuti kada su serijom 12:0 prisilili klupu domaćina na minutu odmora (24:36). Radonjićeva momčad kontrolirala je i dalje utakmicu i mirno išla prema kraju prvog poluvremena (32:43).

Zvezda nije bila zadovoljna večerašnjim suđenjem zbog čega je Dejan Radonjić dobio tehničku. Istina je da je veliki broj slobodnih bacanja ispucao Mega Leks (24 sredinom treće četvrtine), no s obzirom na opušteniju igru Zvezde u nastavku, Radonjić se više mogao i morao ljutiti na vlastite igrače. Tricom Mushidija došli su na samo poen zaostatka u 27. minuti (49:50), ali je beogradska momčad četvrtinu zaključila sa šest uzastopnih poena.

Mega je držala priključak i na polovici posljednje četvrtine kada su zaostajali 55:59. Gosti su uzvratili s četiri vezana poena, ali se domaćini nisu predavali i 20 sekundi prije kraja Jaramaz je izjednačio na 63:63. Do kraja su se utakmice momčadi izmjenjvale na liniji slobodnih bacanja. Sa Zvezdine su strane uspješni bili Kuzmić i Jović, dok je dva puta kod Mege precizan bio Jaramaz i donio produžetak (67:67).

U dodatnih je pet minuta igrala samo jedna momčad, bila je to Crvena zvezda, zaključivši produžetak rezultatom 14:2, ponajviše zahvaljujući dobroj roli Branka Lazića.

Zvezdu je do pobjede predvodio Ognjen Kuzmić sa 16 poena (6/9 za dva, slobodna bacanja 4/5) i devet skokova, dok je Milko Bjelica dodao 12 koševa (4/10 za dva, slobodna bacanja 4/4).

Najefikasniji je kod Mege bio Ognjen Jaramaz s 15 poena (3/9 iz igre, slobodna bacanja 8/9) i pet asistencija.