Split glatko nadigrao Alkar, Jolly zadržao korak za Žutima pobjedom nad Škrljevom

Petar Jenjić • subota, 28.01.2017.

Odigrane su tri nove utakmice 15. kola domaće A-1 lige. Split je bez većih problema slavio na gostovanju u Sinju kod Alkara 56:93 i došao na omjer 13-2, kao i Jolly, koji je slavio kod kuće protiv Škrljeva 86:74, dok je do pobjede s dvoznamenkastom razlikom došao i Zabok u utakmici protiv Gorice rezultatom 78:68...

Alkar - Split 56:93

Košarkaši Splita nastavljaju sa sjajnim igrama, danas su u Sinju bez ikakvih problema došli do pobjede protiv Alkara 56:93 i zadržali vodeću poziciju u ligi s omjerom 13-2, dok je Alkar sada na 4-11.

Sve je praktički bilo riješeno do poluvremena. Split je otvorio utakmicu s 11:0, Sinjani su prve poene ubacili tek u šestoj minuti, dok su prvu četvrtinu završili s devet poena zaostatka (11:20). U jednom su trenutku došli na šest koševa minusa, ali to je bilo sve. Split se ubrzo vratio na dvoznamenkastu razliku, do poluvremena je vodio 23:46 i mirno održavao prednost do kraja, sve do konačnih +37.

Henrik Širko zaključio je susret s 20 poena (8/12 iz igre, slobodna bacanja 1/1), 12 skokova i četiri asistencije, dok je Damir Rančić dodao 15 (pet trica), sve u drugom poluvremenu.

Kod Alkara je Hrvoje Vučić ubacio 20 koševa (8/16 iz igre, slobodna bacanja 3/5) i sedam skokova, dok je Marko Šarac dodao 13 poena (4/5 iz igre, slobodna bacanja 4/8).

Zabok - Gorica 78:68

Nakon četiri uzastopna poraza košarkaši Zaboka uspjeli su doći do pobjede protiv Gorice, momčadi koja je u posljednjih sedam prvenstvenih ogleda slavila tek u jednom i kao takva bila idealan protivnik za večerašnje domaćine koji su slavili s deset poena razlike (78:68).

Dobru je rolu na početku utakmica za domaćine odigrao Imran Polutak koji je svojoj momčadi donio prvu osjetniju prednost (11:5) u četvrtoj minuti. Uspjela je Gorica izjednačiti pa i povesti u nekoliko navrata, ali je s pet vezanih poena Zabok zaključio prvu dionicu s dva poena prednosti (22:20).

Domaćini su nastavili s vrlo dobrom igrom, u 15. su minuti imali +8 (35:27), ali su se s devet vezanih poena Goričani vratili u vodstvo. Kao i u prvoj četvrtini domaćini su se preko Nicka Tomsicka i Paška Vrlike ponovno došli do prednosti (40:37).

Lijep ulazak u drugo poluvrijeme gostiju koji su serijom 10:0 došli do najvećih šest poena prednosti na susretu (41:47). Izjednačenje Zaboku na ulasku u posljednjih deset minuta tricom je donio Robert Lež. Kada je najviše trebalo domaćin je preuzeo primat, otišao na lijepu prednost i mirno je održavao do kraja susreta, iako je konačnih deset razlike ujedno bila i najveća prednost na susretu.

Najefikasniji je u redovima Zaboka bio Imran Polutak sa 16 poena (4/6 za dva, slobodna bacanja 8/10) i devet skokova, dok su po 15 koševa dodali Paško Vrlika (3/4 za dva, 3/6 za tricu) i Marin Zrnić (6/7 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 3/4).

Kod gostiju su po 14 poena ubacili Marko Petrović (3/5 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 2/4) i Trey McDonald (7/7 za dva).

Jolly JBS - Škrljevo 86:74

Dvije šibenske momčadi drže korak za vodećim Splitom. Nakon jučerašnje pobjede Šibenika protiv Zadra, danas je do novih bodova došao Jolly koji je kod kuće nadigrao Škrljevo 86:74 čime se izjednačio sa Splitom na omjeru 13-2.

Gosti su startali s četiri poena Mateja Radunića i iako im je to bila najveća prednost na susretu, do kraja prve četvrtine nisu je ispuštali. Trica Nikole Došena zadržala je Šibenčane u egalu (15:17).

Razigrali su se domaćini u drugoj dionici i u 12. minuti došli do prvog vodstva tricom Šime Špralje (23:22). Seriju 10:0 zaključio je Nemanja Marić za osam poena viška Jollyja, dok je u samoj završnici prvog dijela Michaelyn Scott donio prvu dvoznamenkastu prednost svojoj momčadi (41:31).

Tijekom treće četvrtine gosti su uspijevali doći do tri koša zaostatka na što je šibenska momčad imala spreman odgovor. Ključnim se pokazala 9:0 serija kojom je domaćin otišao na 12 poena prednosti (70:58) u 31. minuti i mirno je održavao do kraja utakmice.

Odlični Ivan Novačić predvodio je Jolly s 26 poena (6/9 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 5/5) i osam skokova, dok je Josip Bilinovac postigao 14 koševa (2/5 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 1/1).

Najefikasniji je kod Škrljeva bio Jasmin Perković s 18 ubačaja (3/8 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 6/8) i šest skokova.