Glatke pobjede Cedevite protiv Hermes Analitice i Zagreba protiv Kvarnera

Petar Jenjić • nedjelja, 29.01.2017.

Odigrane su još dvije utakmice 15. kola prvenstva Hrvatske u kojima su glatke pobjede upisali Zagreb i Cedevita. Mravi su slavili protiv Kvarnera 96:75, dok je Cedevita bila bolja od Hermes Analitice 106:85...

Zagreb - Kvarner 96:75

Košarkaši Zagreba nisu imali prevelikih problema u Trnskom protiv riječkog Kvarnera 96:75. Deveta je ovo pobjeda zagrebačke momčadi i prva nakon dva uzastopna poraza, dok je Kvarner nastavio nizati poraze, upisao je peti uzastopni i ukupno 13. ove sezone.

Domaćin je od samog početka počeo opravdavati ulogu favorita kada je poveo sa 7:0. Uspjeli su se gosti malo posložiti, ali je Zagreb i dalje održavao prednost i došao do +11 (21:10), međutim Kvarner je na krilima Miličevića, Pešuta i Butorca napravio seriju 10:0 i zaključio prvu četvrtinu s poenom zaostatka (21:20).

Unatoč slabom ulasku u drugu četvrtinu Kvarner je do polovice druge dionice održavao egal s favoritima u današnjoj utakmici kada je Zagreb lijepom serijom 17:2 zaključio prvo poluvrijeme s ugodnih 15 koševa prednosti (47:32).

Odlično je igrao Luka Božić za kojeg gostujuća momčad nije imala odgovora. Iako su se pokušavali pribrati i približiti, Jusupova se momčad i dalje nastavila odvajati i došla do okruglih +20 (61:41) nakon poena Marčinkovića u 25. minuti. Uspjeli su se gosti u jednom navratu spustiti na deset koševa zaostatka (71:61), ali je domaćin uzvratio serijom 10:2 i riješio pitanje pobjednika.

Luka Božić predvodio je Zagreb s 29 poena (9/12 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 8/9), šest skokova i osam asistencija, dok je Pavle Marčinković dodao 24 koša (11/16 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 2/5) i devet skokova.

Kvarner su predvodili Ivan Miličević sa 17 ubačaja (1/3 za dva, 3/9 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i Andrej Štimac s 14 poena (5/6 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i šest skokova.

Cedevita - Hermes Analitica 106:85

Još je težu utakmicu imala Hermes Analitica koja je u gradskom dvoboju išla u goste kod prvaka Cedevite koji nije imao problema protiv ekipe koja će se, uz ranije spomenuti Kvarner, morati najviše potruditi da izbori ostanak u ligi. Lutzova momčad upisala je pobjedu 106:85 i došla do 11. prvenstvene pobjede.

Nakon nešto skromnijeg početka Cedevita se počela odvajati u drugoj polovici prve četvrtine, kada je pogodio je John Shurna s poludistance za 19:15. Do kraja prvih deset minuta Cedevita je primila tek četiri poena što je iskoristila na najbolji mogući način i otišla na dvoznamenkastu prednost (29:19).

Kako je zaključila prvu tako je Cedevita nastavila u drugoj. Raspoložen je bio Roko Rogić i upravo je razigravač Cedevite zabio tricu za vodstvo svoje momčadi 42:23 čime je zaključio seriju 13:4. Vitamini su potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom i na poluvrijeme otišli s +18 (56:38).

Gosti su bolje otvorili nastavak susreta, razigrali su se Domagoj Samac i Julijan Rajić na čijim je krilima Hermes Analitica napravila 15:3 seriju i došla na šest koševa zaostatka (53:59). Do kraja treće dionice Cedevita se ponovno vratila na ugodniju prednost koja je nakon ubačaja Filipa Bundovića iznosila 16 razlike (79:63). U posljednjih je deset minuta domaćin održavao vodstvo i u konačnici došao do visoke pobjede.

Sjajan je bio Roko Rogić koji je susret zaključio s 31 poenom (8/8 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 6/6), pet skokova i osam asistencija, dok je Filip Bundović dodao 16 koševa (5/5 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 6/7).

Najefikasniji je kod gostiju bio Ivan Svoboda s 21 košem (6/9 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i šest asistencija dok je Domagoj Samac ubacio 19 poena (4/7 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 2/6).