Monaco
Monaco 3:0 Nice
Nice

Luka Medić • subota, 04.02.2017.

U derbiju 23. kola francuske Ligue 1 nogometaši Monaca su na svome stadionu pobijedili Nicu rezultatom 3:0 i tako se odvojili na tri vrijedna boda protiv izravnih konkurenata za naslov prvaka...

U derbiju francuskog prvenstva sastale su se dvije momčadi s vrha tablice. Monaco i Nice bili su na vrhu tablice izjednačeni s po 49 bodova pa je tako ovaj dvoboj bio ključan za obje ekipe u borbi za naslov prvaka. Domaći sastav je u drugom poluvremenu postigao tri gola, od čega je dva postigao Radamel Falcao i tako se odlijepio od svojih današnjih suparnika na vrhu tablice. Hrvatski reprezentativac i jedinica Monaca, Daniel Subašić odradio je čitav susret za domaću momčad i još jednom je utakmicu završio bez da je morao po loptu u mrežu.

Od samog početka utakmice vidjelo se da nogometaši Nice misle ozbiljno na teškom gostovanju. Čitav susret oni su bili ti koji su diktirali tempo, imali su više lopte u nogama, pokušavali su stvarati prilike, ali u cijelom susretu su upisali samo jedan udarac u okvir Subašića. Iako je Nice ostavila bolji dojam, domaćini su imali izglednije prilike. Silva i Falcao bili su blizu pogotka, ali nije bilo promjene rezultata. Na odmor se otišlo s 0:0, a Monaco je ostao dužan svojim navijačima i u drugom dijelu morali su domaćini to popraviti.

Odmah na startu drugog poluvremena poveli su. Mendy je prošao po lijevoj strani i ubacio u gostujući kazneni prostor, a tamo se najbolje snašao Germain koji neometan glavom šalje loptu u Cardinaleovu mrežu. Desetak minuta kasnije ponovno se promijenio rezultat, domaćini su poduplali svoju prednost. Mendy je ponovno u ulozi asistenta, šalje loptu u peterac gdje se najbolje snalazi Kolumbijac Radamel Falcao i postiže pogodak pored nemoćnog Cardinalea. Cijelo to vrijeme Nice je bila momčad s većim posjedom lopte, ali manjak ideje u napadu i koncentracije u obrani doveli su do vodstva domaćina od 2:0.

Pred sam kraj susreta, Monaco je postigao još jedan pogodak, a strijelac je ponovno Falcao. Lemar, slično kao i Mendy, šalje loptu Falcau koji se nalazi u gostujućem šesnaestercu. Iako udarac nije bio pretjerano snažan, bio je dovoljno jak da Cardinale i po treći puta u nešto malo više od pola sata mora po loptu u svoju mrežu.

Monaco se tako osvetio Nici za težak poraz od 4:0 kojeg mu je zadala u prvom dvoboju ovih suparnika ove sezone i sada se nalazi u boljoj poziciji od svojih današnjih suparnika, no do kraja prvenstva ostalo je još 15 kola i sigurno nas čeka jako napeta završnica, najnapetija u posljednjih nekoliko sezona.