Branimir Korać • nedjelja, 05.02.2017.

Veliki derbi talijanskog prvenstva odigran je u Torinu gdje je Juventus igrao protiv Intera i prekinuo seriju od sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda momčadi Stefana Piolija. Juan Cuadrado zabio je za konačnih 1:0, a Ivan Perišić isključen je u sudačkoj nadoknadi...

S puno zanimanja čekao se dvoboj između Juventusa i Intera, domaćin je na vrhu ljestvice i nepobjediv na svom travnjaku, a Inter se doslovno preporodio otkako ga je preuzeo Stefano Pioli i bio je u seriji od sedam uzastopnih pobjeda.

I jedni i drugi najavljivali su pobjedu, Interu su bodovi vrlo važni u borbi za Ligu prvaka dok je Juventus imao priliku zadržati visoku prednost na vrhu ljestvice.

U konačnici domaćin je ispunio svoj cilj u borbenoj i na trenutke nervoznoj utakmici i to zahvaljujući sjajnom pogotku Juana Cuadrada koji se specijalizirao zabijati Interu, ovo mu je bio već treći pogodak milanskoj momčadi i to treći izvan kaznenog prostora.

Vrlo brzo Juventus je mogao povesti. Već u trećoj minuti brz napad domaćina i udarac Dybale iz teške pozicije, ali Handanovič je odlično obranio.

Deset minuta kasnije Dybala je ponovno u prvom planu. Još jedna dobra akcija domaćina, Argentinac je u konačnici pucao, ali Handanoviča je ovaj put spasila greda.

Inter je nakon toga počeo prijetiti preko Gagliardinija i Joaa Marija, pokušao je i Ivan Perišić, no Buffon je obranio njegov pokušaj.

U završnici prvog dijela Juventus je ipak poveo. Nakon kornera Interova obrana očistila je loptu samo do natrčalog Cuadrada koji iz prve iz punog trka s 20-ak metara pogađa sam kut.

U drugom poluvremenu igralo se više borbeno nego kvalitetno, igra je bila dosta ispresijecana prekidima, no i u takvoj igri bilo je prilika na obje strane.

Lijepu priliku imao je i Mario Mandžukić u 87. minuti kada je iz teške pozicije dobro pucao glavom, ali Handanovič je refleksno spasio.

U sudačkoj nadoknadi Rizzoli je nakon kornera za Inter dosudio prekršaj u napadu, nastala je gužva, uslijedili su prigovori, a stradali su Handanovič koji je dobio žuti i nakon njega Perišić koji je zaradio izravni crveni karton.

Ostalo je 1:0 i Juventus je nastavio seriju pobjeda na svom stadionu.

Perišić je igrao od prve minute do tog isključenja u 92. dok je Mandžukić odradio cijelu utakmicu. Marcelo Brozović izašao je u 58. minuti kada ga je zamijenio Kondogbia.

Palermo je u ranijem terminu napokon uspio doći do sva tri boda. Ugostio je Crotone i slavio s 1:0 pogotkom Ilije Nestorovskog u 27. minuti. Josip Posavec odradio je cijelu utakmicu na vratima domaćina.