Milan
Milan 0:1 Sampdoria
Sampdoria

Dario Dodić • nedjelja, 05.02.2017.

Nogometaši Milana upisali su treći uzastopni prvenstveni poraz, na domaćem su travnjaku poraženi od Sampdorije s minimalnih 1:0. Mario Pašalić odigrao je za domaćine 71 minutu...

Milanova kriza nastavila se i u sklopu 23. kola Serie A. Na San Siru je Milan, za koji je Mario Pašalić odigrao solidnih 70-ak minuta, ugostio Sampdoriju i upisao treći uzastopni prvenstveni poraz. Sampdoria je slavila s minimalnih 1:0.

Milan je u potpunosti dominirao susretom, imao više kvalitetnih prigoda, od prve do posljednje minute kontrolirao posjed lopte, ali nisu uspijevali matirati gostujućeg vratara Viviana.

Imali su domaći nogometaši nekoliko izglednih prilika za vodstvo, nakon pola sata igre prijetio je Bertolacci, ali Viviano njegov pokušaj s 20-ak metara uspješno brani. Ništa sretniji nije bio Gerard Deulofeu početkom drugog dijela, njegov pokušaj nije zaustavio Viviano već vratnica.

Kako to već biva uslijedila je kazna Sampdorije. Gabriel Paletta nepotrebno ruši Quagliarellu i sudac Guida dosuđuje najstrožu kaznu za goste, koju u 70. minuti Luis Muriel pretvara u vodstvo Sampdorije.

Do kraja susreta imao je Milan nekoliko lijepih prilika za izjednačenje, ali lopta nije htjela u gol. U 90. minuti Sosa je zaradio drugi žuti karton pa je Milan sudačku nadoknadu odigrao s igračem manje u polju, rezultatske promjene nije bilo.