La Liga, 22. kolo, 11.02.2017.
Deportivo Alaves 0:6 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • subota, 11.02.2017.

Nogometaši Barcelone uvjerljivo su slavili u gostima kod Alavesa i tako im se osvetili za poraz na početku prvenstva i ujedno najavili što Alaves čeka u finalu Kupa kralja...

Prvi poraz u prvenstvu ove sezone Barcelona je doživjela na svom Camp Nouu, u trećem kolu, 10. rujna prošle godine, a svladao ih je upravo Alaves. Čekali su mjesecima priliku za osvetu nogometaši Barcelone i ugrabili je danas na Mendizorrotzi. Teško je stradao Alaves, Barcelona je slavila s više nego uvjerljivih 6:0, a što je najgore po domaćine čeka ih ogled s Barcelonom i u finalu Kupa kralja.

Dugo je Alaves odolijevao napadima Barcelone za koju je svih 90 minuta odigrao Ivan Rakitić. Da bi stvar bila gora za domaćine prvu pravu priliku na susretu imao je Hernandez, uzeo je loptu na svojih 30 metara i sjurio se po desnoj strani, pretrčao Dignea, izašao sam pred Ter Stegena, koji odlično brani njegov pokušaj.

S druge je strane uzvratio Gomes, ali lijepo brani i Pacheco. A onda je u razmaku od nešto više od dvije minute Alaves dvaput kapitulirao i izgubio susret. U 37. Luis Suarez zabija na asistenciju Vidala, u 40. minuti već je bilo 2:0 za Barcu, strijelac je bio Neymar.

Nakon dvije trećine igre u strijelce se upisao i Leo Messi, nakon što je ukrao loptu jednom domaćem braniču i zatresao mrežu kroz noge Pachecu. Četiri minute kasnije ponovno je u akciji Messi, ovog puta nije on bio strijelac, autogol je postigao Alexis.

Barcelona nije skidala nogu s papučice gasa pa je u 65. minuti semafor pokazivao velikih 5:0. Suarez je asistirao, a Rakitić krasno zabio pogodivši gornji lijevi kut Alavesovog gola.

Raspoloženi Suarez stavio je točku na i u 67. minuti zabivši iz kontre za konačnih 6:0, najteži poraz Alavesa na Mendizorrotzi u povijesti La Lige.

Rezultat je u konačnici ostao u drugom planu, u samoj završnici susreta Hernandez je prilikom čišćenja lopte ozlijedio danas odličnog Aleixa Vidala, sudeći po snimkama radi se o teškoj ozljedi gležnja, moguće je da je sezona gotova za Vidala.