Eibar
Eibar 4:0 Granada
Granada

Luka Medić • ponedjeljak, 13.02.2017.

Nogometaši Eibara su na domaćem terenu ugostili momčad koja se nalazi na samom dnu tablice, Granadu, u sklopu 22. kola španjolske Primere. Domaća momčad slavila je s uvjerljivih 4:0 i s nova tri boda preskočila Athletic Bilbao te se sada nalazi na visokom sedmom mjestu na tablici...

Posljednji susret 22. kola Primere donio je sraz između momčadi iz gornjeg dijela tablice, Eibara te momčadi koja se nalazi na pretposljednjem mjestu, Granade. Domaćini su bili bolji protivnik tijekom cijelog susreta, opravdali su ulogu favorita i utakmicu zaključili s četiri pogotka u protivničkoj mreži.

Sam početak susreta bio je izjednačen, gosti se nisu prepali domaćeg sastava ni atmosfere na stadionu, no ipak nakon nešto više od desetak minuta igre Eibar je dobio priliku za vodstvo iz kaznenog udarca. Ingason je rukama povukao svog protivnika u kaznenom prostoru i sudac Lahoz bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Adrian i Eibar je poveo 1:0.

Isti igrač mogao je nekoliko minuta kasnije povećati vodstvo, ali je njegov udarac s desetak metara zaustavila greda.

U čitavom prvom poluvremenu gosti nisu nijednom ozbiljnije zaprijetili vrataru domaćih Yoelu, nisu uputili nijedan udarac u okvir Eibarova gola, no zato su domaćini pokušavali postići drugi pogodak prije odlaska na odmor. Napori su se isplatili pred kraj prvog dijela kada Pedro Leon odlično proigrava Enricha koji izlazi jedan na jedan s vratarom gostiju Ochoom, prelazi ga i mirno zabija za 2:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U drugi dio susreta bolje ulaze gosti, na startu su imali dobru priliku, Aly Malle je pucao s vrha šesnaesterca, no vratar domaćih Yoel bio je spreman na to. Kako je utakmica odmicala domaći su ponovno preuzeli kontrolu nad igrom i počeli su tražiti treći pogodak. Nakon pokušaja Enricha koji je završio preko gola, Ivan Ramis postigao je pogodak za 3:0 u 52. minuti. Pedro Leon izveo je korner, prvi na lopti našao se Ramis i lijepim udarcem iz prve pogađa suprotnu stranu pored nemoćnog Ochoe.

Deset minuta kasnije dvostruki asistent na utakmici, Pedro Leon, upisao se i sam u strijelce. Primio je jednu loptu na desetak metara od vrata Granade i mirno pogodio za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 4:0.

Gosti su pred kraj susreta imali nekoliko prilika za počasni gol. Kravets je krenuo u solo prodor, prošao je nekoliko domaćih igrača i pucao na gol, no vratar domaćih Yoel to brani, a u nastavku lopta se odbija do Mallea čiji udarac s gol linije čisti domaća obrana.

Eibar ovom pobjedom ostaje u borbi za mjesta koja vode u Europsku ligu naredne sezone, trenutno su sedma momčad lige, no do kraja je ostalo još puno utakmica. Granadu pak čeka borba za opstanak u ligi. Trenutno su na 19. mjestu i imaju pet bodova manje od Leganésa, koji drži posljednje mjesto koje osigurava opstanak u ligi.