Serie A, 24. kolo, 12.02.2017.
Crotone 0:2 Roma
Roma

Dario Dodić • nedjelja, 12.02.2017.

Nogometaši Rome na gostovanju su u Crotoneu u sklopu 24. kola Serie A upisali pobjedu protiv istoimenog domaćina. Iako Rimljani nisu impresionirali slavili su s 2:0...

Pretposljednja momčad talijanskog prvenstva, Crotone, upisala je treći uzastopni poraz u Serie A, bila je to ujedno i treća uzastopna utakmica u kojoj nisu postigli ni pogotka. Nakon gostujućeg poraza od Palerma dvaput su poraženi na svom stadionu Ezio Scida, oba puta s istovjetnih 2:0, prvo od Juventusa, a danas u ranom poslijepodnevnom terminu od Rome.

Nije Crotone bio bez prilika protiv Rome, naprotiv, prvu prigodu imali su domaći nogometaši već u 11. minuti, dobro je pucao Tonev, još bolje obranio Romin vratar Wojciech Szczesny i još jednom potvrdio da je u sjajnoj formi.

Šest minuta kasnije Roma je mogla povesti iz jedanaesterca nakon što je Ferrari nepotrebno povlačio za dres Salaha. Najstrožu kaznu izveo je Edin Džeko, gađao je donji lijevi kut Crotoneovog gola, no promašuje čitava vrata i tako postaje jedini igrač u Serie A koji ove sezone nije realizirao dva jedanaesterca.

Ipak, nije bilo veće štete za goste, krajem poluvremena Roma dolazi do vodstva, Radja Nainggolan iz teške situacije postiže svoj šesti gol sezone.

Mogao se Džeko iskupiti početkom drugog poluvremena, dobro je pucao s ruba kaznenog prostora no njegov pokušaj zaustavlja greda. Mogao je i Crotone nekoliko puta do izjednačenja, ali Szczesny je bio nepremostiva prepreka domaćim napadačima.

Džeko u 77. minuti napokon stavlja točku na i pobjede Rome, Salah stiže jednu tešku loptu na desnoj strani, šalje je u sredinu do napadača Bosne i Hercegovine, Džeko lagano posprema u praznu mrežu za konačnih 2:0 i povratak na drugo mjesto.