Dario Dodić • nedjelja, 12.02.2017.

Odigrana su četiri popodnevna susreta 24. kola talijanske Serie A. Palermo je na svom travnjaku poražen 1:3 od strane Atalante, Inter je rutinski svladao Empoli, Torinu je pripao dvoboj s osam golova protiv Pescare...

Nogometaši Intera bez većih su se problema obračunali s Empolijem na San Siru. Slavili su 2:0 iako trener domaćih Pioli nije mogao računati na trojicu ključnih igrača, Ivana Perišića (suspenzija), Marcela Brozovića (ozljeda) i Maura Icardija (suspenzija).

Empoli je praktički pao bez ispaljenog metka, sve je išlo na mlin Intera. Poveli su domaći već u 14. minuti, bio je to vrlo čudan gol u najmanju ruku. S desne je strane Candrevin pokušaj ubačaja blokirao netko od gostujućih igrača, skraćena lopta dolazi na početak peterca, Palacio je spretno glavom iza leđa šalje na drugu vratnicu, prebacuje vratara Skorupskog, Eder prsima s pola metra šalje loptu u praznu mrežu Empolija.

U 54. minuti pitanje pobjednika bilo je riješeno, Eder je sjajno vanjskim dijelom kopačke s lijeve strane ubacio u peterac Empolija, Candreva iz prve nogom po drugi i konačni put posprema loptu iza leđa Skorupskog.

Palermo je na svom Renzo Barbera stadionu poražen 1:3 od strane Atalante, a iako je ponovno susret završio pune mreže hrvatski vratar Josip Posavec bio je među najboljim pojedincima domaće momčadi.

Upravo je Posavec bio zaslužan što Atalanta nije povela već nakon 30 sekundi igre, odlično je iskosa s desne strane pucao Gomez, još bolje obranio Posavec. U osmoj minuti ponovno Posavec spašava Palermo, ovog je puta pod gredu pucao Petagna, ali Posavec čuva svoju mrežu netaknutom.

Porozna obrana Palerma nije mu previše olakšala posao, u 19. minuti ni Posavec nije mogao učiniti ništa. S lijeve je strane ubacio Spinazzola, Conti neometan s nekoliko metara udaljenosti glavom zabija kroz noge Posavcu.

Sedam minuta kasnije bilo je već 2:0 za Atalantu. Mato Jajalo neobjašnjivo poklanja loptu Gomezu, koji na putu prema Palermovom golu prelazi i Goldanigu i šalje loptu u donji desni kut pokraj ponovno nemoćnog Posavca.

Tračak nade domaćima probudio je Chochev lijepim golom glavom u 41. minuti, ali više od toga Palermo nije uspio izvući, a ako ćemo iskreno nije niti zaslužio. U 79. minuti Gomez sjajnom loptom pronalazi Cristantea, nitko od braniča Palerma nije ispratio ubačaj i Cristante glavom s pet metara po treći put matira hrvatskog vratara za konačnih 1:3.

Torino i Pescara odigrali su ludu utakmicu na Olimpijskom stadionu u Torinu. Nakon dvije trećine igre Torino je imao velikih 5:0, a onda je u samo deset minuta, od 73. do 83., Pescara smanjila na 5:3. Torino je bio bolji i zasluženo slavio, ali neobjašnjivo je njihovo opuštanje u posljednjoj četvrtini igre.

Poveli su domaći već u drugoj minuti, Falque je s pet metara poentirao za vodstvo Torina. U devetoj minuti Ajeti podiže na 2:0, Belotti zabija za 3:0 u 15. minuti. Ljajić lijepo zabija za 4:0 početkom drugog dijela, Belotti svojim drugim pogotkom podiže na 5:0 u 61. minuti.

Gosti se ni na 5:0 nisu predavali, u 73. Ajeti šalje loptu u vlastitu mrežu za 5:1, dvije minute kasnije Benali smanjuje na 5:2, konačnih 5:3 postavio je isti igrač u 83. minuti.

Chievo je u gostima kod Sassuola slavio s 3:1, ali valja istaknuti kako su domaćini gotovo čitav susret igrali s igračem manje. U četvrtoj minuti Letschert je skrivio jedanaesterac i za to zaradio isključenje, no najstrožu kaznu nije uspio realizirati Inglese.

Da bi stvar bila gora za goste poveo je Sassuolo u 24. minuti, pogotkom Matrija. Do kraja poluvremena Inglese se iskupljuje za promašeni jedanaesterac i u 39. minuti zabija za 1:1. Isti je igrač doveo Chievo u vodstvo u 56. minuti, a u 67. zaokružuje hat-trick za konačnih 1:3.