Napoli
Napoli 2:0 Genoa
Genoa

Dario Dodić • petak, 10.02.2017.

Nogometaši Napolija u 24. su kolu Serie A nastavili niz nepobjedivosti u prvenstvu, na svom su San Paolu s 2:0 svladali Genou koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić...

Iako su tek u drugom poluvremenu slomili otpor Genoe, nogometaši Napolija pobjedu na San Paolu nisu dovodili u pitanje. Od početka su dominirali i diktirali igru, bilo je samo pitanje vremena kada će prvi put matirati gostujućeg vratara Lamannu i doći do sva tri boda.

Čekali su do početka drugog dijela, ali na kraju su domaći nogometaši došli do sva tri boda i tako nastavili niz nepobjedivosti. U posljednjih 13 kola nogometaši Napolija upisali su čak devet pobjeda i četiri remija, posljednji poraz doživjeli su u listopadu prošle godine, u gostima kod Juventusa.

Imali su domaćini više nego dovoljno prilika doći do vodstva već u prvom dijelu. Prijetili su preko Koulibalyja, Hamšika, Insignea i Giaccherinija, sve što je išlo u okvir obranio je sjajni Lamanna, ostalo su upropastili neprecizni Napolijevi napadači.

No, u 50. minuti nije bilo spasa za momčad Ivana Jurića koja je u očiglednoj krizi - u posljednjih osam kola, uključujući dvoboj protiv Napolija, osvojili su tek dva boda. Sve je na lijevoj strani zakuhao Dries Mertens, pokušao je ubaciti u sredinu, ali domaća obrana nekako uspijeva očistiti. Na njihovu nesreću lopta dolazi do Zielinskog na 15 metara od gola, Poljak silovitim i preciznim udarcem pogađa desni kut Genoinog gola za posve zasluženo vodstvo Napolija.

Nakon postignutog gola domaći su zaigrali još opuštenije, prilike su se nizale pred Lamannom, no samo su još jednom do kraja susreta igrači Napolija uspjeli zatresti mrežu Genoe.

Igrala se 68. minuta, ponovno je po lijevoj strani nered u Genoinoj obrani napravio Mertens, otresao se jednog braniča i na drugoj vratnici pronašao Giaccherinija koji lagano posprema loptu u prazan gol za konačnih 2:0.

U posljednjih 20-ak minuta priliku je dobio i Marko Rog, utakmica je već bila riješena i nije imao značajniji utjecaj na igru, tek je u sudačkoj nadoknadi zbog jednog grubljeg starta zaradio žuti karton. Ivan Strinić nije ulazio u igru.