Dario Dodić • nedjelja, 12.02.2017.

U posljednja dva nedjeljna susreta 24. kola talijanske Serie A Juventus i Sampdoria upisali su pobjede. Juve je slavio u gostima kod Cagliarija, dok je Sampdoria kasnim preokretom na svom stadionu s 3:1 svladala Bolognu...

Juventus nije impresionirao u gostima kod Cagliarija, ali ipak odnosi sva tri boda. Bez prevelikog stresa Stara dama upisala je pobjedu 2:0, petu uzastopnu u Serie A. Od prve je minute na lijevom krilu za Juve zaigrao Mario Mandžukić, hrvatski je napadač odigrao svih 90 minuta, dok Marko Pjaca nije ulazio u igru.

Iako Juventusov napadački sustav nije urodio uobičajenom kvalitetom u fazi napada gosti su bez poteškoća došli do pobjede, junak gostiju bio je Gonzalo Higuain, postigavši po jedan pogodak u svakom poluvremenu.

Poveo je Juve u 37. minuti. Marchisio šalje loptu iza leđa domaće obrane, Higuain milimetarski precizno izbjegava zaleđe i vara vratara Rafaela za vodstvo Juventusa 1:0.

Na samom početku drugog dijela Juventus dolazi i do drugog gola. Ovog je puta asistirao Dybala, Higuain iz teškog kuta postavlja konačnih 2:0. Posao je Juveu olakšao Barella zaradivši drugi žuti karton u 67. minuti. Minimalne je šanse za povratak u susret Cagliari imao s 11 igrača u polju, s desetoricom nikakve.

Sampdoria je u ranijem terminu uraganskom završnicom preokrenula rezultat protiv Bologne i došla do sva tri boda. Na poluvremenu je Bologna vodila 1:0, a u posljednjih desetak minuta susreta Sampdoria postiže tri gola za konačnih 3:1.

Domaćini su kontrolirali igru, ali kada su prilike u pitanju Bologna nije bila ništa slabija od Sampdorije. Naprotiv, u 11. minuti malo je nedostajalo da povedu, Donsahov pokušaj zaustavila je vratnica. Sedam minuta kasnije gosti ipak dolaze do vodstva, Verdi je kratko vratio na 20-ak metara odakle Džemaili odašilje projektil u gornji desni kut Sampdorijinog gola za vodstvo Bologne.

Držali su gosti sva tri boda u džepu sve do 82. minute kada Pulgar u svom kaznenom prostoru igra rukom, Muriel iz jedanaesterca zabija za 1:1. Samo minutu kasnije Sampdoria već vodi, Đuričić u kontri gura loptu za Schicka, koji lagano zabija za 2:1 domaće momčad. Točku na i sjajne završnice Sampdorije stavlja gostujući igrač Mbaye autogolom u 88. minuti za konačnih 3:1 domaćina.