Premier liga, 26. kolo, 25.02.2017, 18:30 h
Watford
Watford 1:1 West Ham
West Ham

Petar Jenjić • subota, 25.02.2017.

U susretu 26. kola engleske Premier lige nogometaši West Hama remizirali su na gostovanju kod Watforda, završilo je rezultatom 1:1 čime su Čekićari došli do 33. boda ove sezone...

Nogometaši West Hama u dvoboju momčadi sa sredine tablice remizirali su na gostovanju kod Watforda. Domaćin je rano poveo i jako dugo čuvao stečeno vodstvo. Iako je West Ham izgledao bolje, posebno u drugom poluvremenu, ostao je bez punog plijena, završilo je 1:1. Na kraju je u posljednjih nekoliko minuta morao čuvati stečeni bod nakon što je Antonio dobio drugi žuti karton.

Nije dobro počelo za Čekićare, već su u drugoj minuti domaćini izborili kazneni udarac kada je Kouyate nespretno srušio Zaratea, siguran je izvođač bio Deeney. Kao da je rani pogodak potresao goste koji se nisu snalazili u narednim minutama. Domaćin je mogao i do drugog pogotka u 6. minuti kada je udarac Nianga otišao malo iznad gola.

Prvu pravu prigodu West Ham je imao preko Snodgrassa čiji je udarac iz blizine u posljednji trenutak blokirao Kaboul. Ponovno je u akciji bio Snodgrass kada je poslao oštru loptu u peterac, ali je ispred Feghoulija do lopte došao branič Watforda i otklonio opasnost. Isti je igrač bio u prilici netom prije odlaska na odmor kada je Cresswell ubacio ponovno s lijeve strane, ali je škotski nogometaš previše oklijevao i obrana domaćina je izbacila loptu.

Prvo se poluvrijeme potpuno odužio, trajao je gotovo 55 minuta, jer je Zarate otišao u prazno i izvrnuo nogu nakon driblinga Antonia pa primao liječničku pomoć, a umjesto njega je ušao Doucoure.

U nastavku smo vidjeli dosta grešaka s obje strane, nešto bolje je stajala Bilićeva momčad, ali bez konkretnije opasnosti prema golu Gomesa sve do 62. minute kada Fonte sjajno puca glavom, ali vratar Watforda još bolje brani. U još je boljoj prilici bio Antonio kada je šest minuta kasnije gotovo neometan s pet metara pucao glavom pored gola.

Do zasluženog izjednačenja gosti su došli u 73. minuti, Antonio je pobjegao Kaboulu, pucao u bliži kut, pogodio jednu pa drugu stativu, ali je akciju pratio Ayew i pospremio odbijanac u praznu mrežu.

Izgledao je bolje West Ham u ovom razdoblju, bio nešto bliže pogotku, ali nakon naivnog igranja rukom Antonio je dobio drugi žuti karton i morao je napustiti igru pet minuta prije kraja. Na kraju su se morali žestoko braniti i bili su blizu da i drugo kolo zaredom prime pogodak u sudačkoj nadoknadi.